Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

İstanbul Havalimanı’nda bayram yoğunluğu

1 hafta önce
2 kez görüntülendi

İstanbul Havalimanı’nda bayram yoğunluğu

Bayram tatilini memleketlerine geçirmek isteyen yolcular sebebiyle İstanbul Havalimanı’nda yoğunluk oldu. Sabahleyin saatlerinden itibaren havalimanına gelen yolcular emniyet kontrol noktalarında ve kontuarlarda yoğunluk yaşandı.  Bayram tatilini Trabzon’da geçireceğini ifade eden Rıza Kılıçaslan, “Baba memleketi Trabzon özlediğimiz bir yer, beraber gidiyoruz. Çocukları da alıştırıyoruz. Dostlarımızı, arkadaşlarımızı göreceğiz. İyi bir tatil olacağını düşünüyoruz. Biraz erken davrandık o nedenle yoğunluğa pek kalmadık. Bugün de azıcık aşırılık var ama fazla da kapalı değil, herkes gelip gidebiliyor” dedi.  Yolculardan Ömer Öztürk ise “Kastamonu’ya gideceğiz. Bayram münasebetiyle büyüklerimizi bakmak nedeniyle ailecek gidiyoruz. İnşallah öteki bayramları da ailelerimizle güzel bir şekilde geçirebiliriz. “biçiminde konuştu.

 İSTANBUL HAVALİMANI’NDAN 249 ILAVE SEFER

16-25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek bayram tatili boyunca yurt içi uçuşlarda 427 ilave sefer konulduğunu ifade eden Türk Hava Yolları, İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli’nden Türkiye’nin dört bir yandaki 30 havalimanına gerçekleştirecek.  THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, misafirlerin seyahat istek ve beklentilerini çözümleme ettiklerini açıklama ederek, ek seferlerin 249’u İstanbul Havaalanı’ndan, 74’ü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ve 100 ek sefer ise Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan gerçekleştirilecek. Hem yurt dışı uçuşlarına başlayan AnadoluJet tatil nedeniyle yurt açık havada 5 noktaya 14 ek sefer gerçekleştirecek.

ILAVE SEFER SAYISINDA TRABZON BİRİNCİ SIRADA

Bayram tatili sürecinde oluşacak yolculuk talebini yerine getirmek üzere THY göre düzenlenen ilave seferlerde Trabzon, İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra Bursa ve Kocaeli’den de ilave uçuş düzenlenecek. Trabzon 16-25 Temmuz tarih aralığında 61 ilave seferle en yoğun uçuş noktası olacak. Trabzon’u 48 ek uçuş ile Bodrum-Milas ve 44 uçuş ile Antalya Havalimanı peşine düşüp takip ediyor. Ek sefer sayısının azami olduğu günler ise 95 uçuş ile 17 Temmuz Cumartesi ve 105 uçuş ile 25 Temmuz Pazar günleri olacak.

ESKİ BAYRAMLARI YAŞAMA ZAMANI

Konuyla ilgili olarak devlete ait twitter adresinden bir izah etme yapan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, ” Hemen tekrar bir arada olma, hasret giderme zamanı… Zorlama günleri ‘aşı’ yorken’ eski bayramları hatırlama, yaşama zamanı… Bu bayram daha artı mutluluğu taşıyabilmek için 427 ek sefer gerçekleştireceğiz. Acilen tekrar Türk Hava Yolları ile kavuşma zamanı…” paylaşımında bulundu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık