Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Kabahat dosyası kabarık: Macron’a en yakın isim hakim aleyhinde!

5 gün önce
20 kez görüntülendi

Kabahat dosyası kabarık: Macron’a en yakın isim hakim aleyhinde!

Benalla, 2017’deki cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında silahla poz verdiği, 2018’deki 1 Mayıs gösterileri esnasında 2 kişiyi darbettiği ve 2018’de görevden alındıktan sonradan hizmet ve diplomatik pasaport kullanmaya devam ettiği gerekçesiyle evrakta sahtecilikten yargılanıyor.

Macron’un eski yakın koruması, 1 Ekim’e dek sürmesi beklenen duruşmaların birincil gününde poz verdiği silahın reel değil, su tabancası olduğunu öne sürdü. Silah gerçek olmasa da fotoğraftan pişmanlık duyduğunu dile getiren Benalla’nın duruşmada ilerleyen günlerde öteki suçlamalara da yanıt vermesi bekleniyor.

Le Monde gazetesinin Temmuz 2018’de, Benalla’nın 1 Mayıs 2018’deki gösteriler esnasında polis gibi davranarak 2 kişiyi darbettiğini bildiren videoyu ortaya çıkarmasıyla patlak veren skandalla, Macron’un eski yakın koruması Fransa gündemine oturmuştu.

2017’deki cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında silahla poz saptamak ve 1 Mayıs 2018’deki gösteriler esnasında iki kişiyi darp eetmekten açılan soruşturmalarda suçlu bulunan Benalla, 2018’deki skandalın peşinde Elysee Sarayı’ndaki görevinden azledilmişti.

Mediapart gazetesi, Benalla’nın, 2018’de görevden alındıktan daha sonra hizmet ve diplomatik pasaport kullanmaya devam ettiğini ortaya çıkarmış, açılan soruşturmada Benalla’nın evrakta sahtecilik ve mesleki yeterliliği olmadan mesleki belgeleri kullanım suçlarından da yargılanmasına karar verilmişti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık