Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Kabahat örgütü gibi aile! Abisi de cinayet işledi

2 hafta önce
10 kez görüntülendi

Kabahat örgütü gibi aile! Abisi de cinayet işledi

İstanbul’da şarap firması sahibi Mays ailesinin oğulları Emre Tyler Mays’ın ölümüne niçin olan, Akın Kutlu’nun babası Gazi Kutlu ve ağabeyi Davut’un yaralandığı tartışma, ailece işlettikleri Fulya’daki bir hamburger dükkânı nedeniyle çıkmıştı. Gazi Kutlu, dükkânı kayınbiraderi Hacı Tekcan’la birlikte işletiyordu oysa aralarında anlaşmazlık vardı.

Akın Kutlu’nun annesi Döndü Kutlu, ara sıra kardeşi Hacı Tekcan’a, “Oğlum esir, durumu belirlenmiş olsun, o nasıl bana evlat acısı yaşattıysa ben de ona yaşatacağım. Oğlu Ozan’ın kafasını kesip Hacı’nın önüne atacağım” diye tehditte bulundu.

 

Ozan Tekcan, hamburger ve pide satılan dükkânın kuryeliğini yapıyordu. 22 Aralık 2020 günü Davut Kutlu gittiği dükkânda Ozan Tekcan ile tartıştı. Davut Kutlu annesini arayarak kuzeni Ozan’la kavga ettiklerini ve şikâyet için polise gittiğini haber verdi. Bu sırada Ozan Tekcan ile arkadaşı Batuhan Karanlıkoğlu da Davut Kutlu’dan şikâyetçi almak için Şişli Polis Merkezi’ne gitti.

Ozan Tekcan ile Davut Kutlu burada bir kez daha karşılaşınca ağız dalaşı çıktı. Bu sırada Davut Kutlu’nun babası Gazi, annesi Döndü ve ağabeyi Muhammed de karakola geldi. Gazi Kutlu, demir çubukla Ozan Tekcan’a saldırdı.

Muhammed de motosikletinin çantasındaki tabancayla Ozan Tekcan’ı 3 el başından, 3 el bacağından, 2 el de boynundan vurdu. Toplam 8 kurşunla vurulan Ozan Tekcan hayatını kaybetti, Batuhan Karanlıkoğlu da sol el başparmağından vuruldu. Polis havaya alev açarak, saldırganları etkisiz hale getirdi ve gözaltına aldı.

60e928efb57f150cf8cdb4fc

Cinayetin arkasında Gazi Kutlu ile oğulları Muhammed ve Davut tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anneleri Döndü Kutlu ise elektronik kelepçe takılarak konut hapsine alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ozan Tekcan’ın ölümüyle ilgili Muhammed Kutlu’ya ‘kasıtlı olarak öldürme’ suçundan müebbet, Batuhan Karanlıkoğlu’nu yaraladığı içinse 15 yıla dek hapis istemiyle dava açtı. İddianamede baba Gazi Kutlu hakkında da ‘suç oluşturan’ suçundan müebbet hapis, ‘yaralama’ suçundan ise 1.5 yıla değin hapsi istek edildi. Döndü Kutlu ile öteki oğlu Davut Kutlu için ise ‘cinayete azmettirme’ suçundan müebbet istendi.

 

İstanbul’da yaşayan Figen Mays ve Randolp Ward Mays’in oğlu Emre Tyler Mays (17), 7 Ocak 2020’de burnu kırıldığı için ambulansla Şişli Etfal Hastanesi’ne götürülmüştü. Benzer saatlerde Kâğıthane’deki bir kavgada yaralanan Gazi Kutlu ve oğlu Davut Kutlu da benzer hastaneye götürüldü. Gazi Kutlu’nun diğer oğlu Akın (22) da hastaneye geldi. Emre Tyler Mays annesi refakatinde ambulanstan indirilirken Akın Kutlu’nun bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Akın Kutlu, “Batuhan’a benzettiğim için bıçakladım” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık