Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Kadına yönelik kuvvetle uğraş… Cumhurbaşkanı Erdoğan eylem planını açıkladı

3 hafta önce
9 kez görüntülendi

Kadına yönelik kuvvetle uğraş… Cumhurbaşkanı Erdoğan eylem planını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da “Kadına Karşın Şiddetle Çaba 4. Milli Eylem Planı Tanıtım Toplantısı”na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Bizim kadına karşın güçlü olarak mücadelemiz İstanbul Sözleşmesi’yle başlamadığı gibi bu sözleşmeden çekilmeyle de bitecek değildir. Dün kadına karşın şiddetle, kadınların insan olarak sahip oldukları haklarını kullanabilmesi konusunda nasıl mücadele ediyorsak bugün de yarın da mücadeleyi sürdüreceğiz.

Kadına yönelik şiddeti, tıpkı salgınla mücadelede olduğu gibi siyasi tartışmalara araç gereç etmeden, samimi olarak ve tarafsız bir şekilde ele almamız gerekiyor. Yeni eylem planımızla mücadeleyi daha da güçlendiriyoruz.

Değişen koşullar ve ortaya meydana çıkan ihtiyaçlar çerçevesinde gereken her türlü yasal ve yönetimsel tedbiri almayı sürdüreceğiz. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı’nın birincil hedefini güçlü olarak çaba mevzuatının gözden geçirilmesi ve etkin uygulanması olarak belirledik.

Kuvvet faillerinin ve güç başvuru formu ihtimali olan bireylerin öfke kontrollerinin sağlanabilmesine karşın eğitimlere başlıyoruz. Eylem planımızın başlıca amacı toplumun kadına yönelik şiddete manzara açısını etkilemeye, değiştirmeye ve duyarlılıklarını artırmaya yönelik farkındalık oluşturmaktır. 

Kadına yönelik güçlü olarak uğraş ama toplumun tamamının iştirakiyle ve arkadaşça katkısıyla başarıya ulaşabilir. Kadına karşın şiddetle çaba bununla birlikte herkes canımızdan bir parça olan annemizin, eşimizin, kızımızın hakkını, hukukunu, onurunu korumanın da mücadelesidir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık