Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

KPSS 2021 / 1 tercihleri ÖSYM AİS’te! KPSS tercih ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılacak?

3 hafta önce
10 kez görüntülendi

KPSS 2021 / 1 tercihleri ÖSYM AİS’te! KPSS tercih ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılacak?

ÖSYM KPSS 2021 / 1 tercihleri ile ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada “Bazı halk kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına “Halk Görevlerine İlk Kez Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM göre yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/1 Tercih Kılavuzuna saat 14.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.” denildi.

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

KPSS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Adaylar tercihlerini, 01 – 08 Temmuz 2021 tarihleri aralarında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabilecekler. Tercih işlemleri, 08 Temmuz 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

Seçim işlemleri, Ilave’te bulunan KPSS-2021/1 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve namzet şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekiyor.

TERCH GERÇEKLEŞTIRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

KPSS TERCİH ÜCRETİ NE DEĞIN, HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

25 TL olarak belirlenen seçim ücreti ÖSYM’nin kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden ya da anlaşmalı bankalardan ödenebilecek. Anlaşmalı bankalar ise şöyle: Akbank’ın bütün şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın bütün şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın bütün şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası yalnızca internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ödenti yatırılmaz.)

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık