Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Kültür Bakanlığından bakan yardımcısının filmine 1 milyon lira hibe

4 ay önce
34 kez görüntülendi

Kültür Bakanlığından bakan yardımcısının filmine 1 milyon lira hibe

Filmlerle ilgili değerlendirmeleri yapan Demircan’ın filmine bahşedilen hibeye CHP’li Murat Emir “AKP, kültür sanat alanında da yandaş kayırmaya devam ediyor” tepkisi gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün destek vermeye yerinde bulduğu film projeleri aralarında Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın danışmanlığını yaptığı bir filmin de yer aldığı ve bakanlıktan 1 milyon TL destek verildiği ortaya çıktı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine kadar; Kültür ve Turizm Bakanlığının duyurusuna kadar bu yılın üçüncü destekleme kuruluna uzun metrajlı sinema filmi projesi kapsamında toplam 48 proje destek başvurusunda bulundu. Bunlardan 32’si desteklenmeye uygun bulunmadı, 16’sına destek verildi. Bu projelere toplam 25 milyon 50 bin TL’lik destek verildi.

Takviye bölge projeler arasında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın danışmanlığını yaptığı Mahi (Üsteğmen Kara Fatma) isimli sinema filmi de bulunuyor. Desteklerin açıklanmasının ardındaki Mahi’nin Senaristi İlknur Bektaş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’a teşekkür etti. Demircan’ın ziyaretinden bir fotoğraf paylaşan Bektaş, “Senelerdir çalışmalarımı bilen, inanan, kültür sanat tarihimizin daha ileri taşınması için desteğini esirgemeyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Misbah Demircan’ın Mahi filmimizin danışmanı olması bizim için büyük sevinç” dedi.

BAKAN YARDIMCISI ARACILIK ETTİ

Skandalı ortaya çıkaran CHP Milletvekili Murat Emir, şunları söyledi: “Bu skandal, seçici kurulun tarafsızlığına ve desteğe yargı kazanan film projelerine de gölge düşürmüştür. Yandaş için her imkanı seferber eden AKP, kültür sanat alanında da yandaş kayırmaya devam ediyor. Filmlerin değerlendirme aşamasında Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, bulunduğu konum itibariyle tüm projelere eşdeğer mesafede durması gerekirken, tam aksine başvuran projeler arasından birine danışmanlık yapmıştır. Buradan da anlaşılacağı üzere Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, kendi danışmanlığını yaptığı film projesine kaynak sağlanmasına aracılık etmiştir.”

Reklam

Kültür Bakanlığından bakan yardımcısının filmine 1 milyon lira hibe Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık