Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Kurban satmak ve kesim yerleri hazır

3 hafta önce
12 kez görüntülendi

Kurban satmak ve kesim yerleri hazır

Sultanbeyli’de Kurban Satış ve Kesim Merkezi hazırlıkları tamamlandı. Her sene kurban çalışması yaptığını bildiren Sultanbeyli Belediyesi, kurban alanını pandemi tedbirlerine uygun şekilde düzenlediğini vurguladı. Kurban satıcıları ve vatandaşlar için çalıştığını açıklayan belediye; alanda vatandaşlara mescit, berber, banyo, tuvalet, dinlenme noktası, maske ve dezenfektan gibi hijyen setinin bulunduğu kurban çantası, süratli sıkıntı cihazı, ücretsiz wifi gibi hizmetler sunacağını kaydetti. Kurban satışı için çadır kiralayanlara ise hediye internet kartının da verileceği ifade edildi. Hem kurban kesimi için kayıtların ise belediye hizmet binasındaki Prof. Dr. Halil İnalcık Seminer Salonu’nda devam ettiği belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre hijyen kurallarının uygulandığı alanda atıklar jurnal olarak toplanacak. Bölge girişine kurulan dezenfeksiyon tüneliyle araçlar dezenfekte edilerek alana sokulacak, vatandaşların alev ölçümleri yapılacak. Kesim alanına ise sınırlı sayıda kişi alınacak.

“SAĞLIKLI BİR BAYRAM İÇİN HER AYRINTIYI DÜŞÜNDÜK”

Vatandaşların sağlığı için sosyal mesafe kuralının gözetileceğinin altını çizen Başkan Belirgin, “Hemşehrilerimizin bayramı sağlıkla geçirmelerini epeyce önemsiyoruz. Bu bakımdan yoğunluk olmaması namına kurban kesim alanımıza sınırlı sayıda kişi alacağız” dedi. Başkan Belirgin sözlerine şöyle devam etti:

“Alanın temizliği için geçen yıl olduğu gibi bu yıl de açıklanmış noktalara atık maske ve eldiven noktaları oluşturduk. Hemşehrilerimiz ve kurban satıcılarımız için her ayrıntıyı düşündük. Merkezimizde mescit, berber, banyo, tuvalet, dinlenme noktası ve bedava internet erişimi sağlayacağız. Kasaplarımız su geçirmez önlük, maske, eldiven kullanacak ve kesin aralıklarla ekipmanlarını yenileyecekler. Ayrıca Kurban Bayramı’nda sık sık görülen yaralanma kazaları için ambulans hizmetimiz de mevcut. Sağlıkla geçireceğimiz bir bayram için hemşehrilerimizden tedbirlere uymalarını bilhassa rica ediyorum. Kurban Bayramı’na defalarca birlikte hayırla ulaşmamızı temenni ediyorum.”

“HER GÜN SİNEK İLAÇLAMASI YAPILIYOR”

Kurban alanında çadır sahibi olan Adem Güneş, 8 yıldır Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ne geldiğini belirtti. Sultanbeyli Belediyesi’nin bu hizmetinden fazla hoşnut olduğunu gösteren Güneş, “İnşallah bu sene ancak Kurban Bayramımız da fazla güzel olacak. Anadolu yakasının en güzel yeri Sultanbeyli hayvan pazarıdır. Hizmeti fazla güzel. Burada banyo, tuvalet, kesimhane, mescit, bebek bakım odasına kadar her şey var. Keza her gün sinek ilaçlaması yapılıyor. Bu bizim için en önemli şey. Zabıtalarda da hizmette sınır değil. Berberimiz bile var. İstediğimiz gibi tıraş oluyoruz. Kısacası burada bize büyük refah sunuluyor” diye konuştu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık