Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

Libyalı kalp doktoru dolandırıldı

4 gün önce
5 kez görüntülendi

Libyalı kalp doktoru dolandırıldı

İrtibata geçtiği Libyalı doktora banka hesabı açtırdı. Ardından imzasını taklit ederek hesabını boşalttı. Paranın izinin sürülmemesi için ise öbür hesaplara havale yaptırdı.

Her şey 2020’de Libyalı kalp doktorunun İstanbul’a gelmesiyle başladı. Bir bankanın sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bölge Suriyeli çalışanı, doktorla irtibata geçti. Oluşturacağı yatırım için muavin olacağını söyledi.

Libyalı hekim da yardım talebini kabul edince plan devreye sokuldu. Hilebaz önce çalıştığı bankada doktor adına hesap açtırdı. Ardından o hesaba 200 bin dolar yatırması gerektiğini söyledi.

Parayı yatıran hekim bir zaman sonra Libya’ya geri döndü. Baştan İstanbul’a geldiğinde ise ne banka çalışanına ne de parasına ulaşabildi. Hekim durumu derhal polise bildirdi. Polis hesap hareketlerini incelemeye aldı.

Elde edilen deliller üzerine işlem düzenlendi. Banka çalışanıyla birlikte 7 değişken gözaltına alındı. Ama paranın izine ulaşılamadı. Banka çalışanının vurgun yaptıktan sonra bankadaki işinden ayrıldığı belirlendi.

 

 

 

 

Reklam

Libyalı kalp doktoru dolandırıldı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık