Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Merak edildi! Bahattin Demirbilek kimdir, kaç yaşında? Bahattin Demirbilek’in serveti ne kadar?

6 gün önce
9 kez görüntülendi

Merak edildi! Bahattin Demirbilek kimdir, kaç yaşında? Bahattin Demirbilek’in serveti ne kadar?

Geçtiğimiz yıllarda Galatasaray’da başkanlık hayalinin olduğunu ifade eden Bahattin Demirbilek bir süredir sosyal medyanın da gündeminde yer alıyor. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan kongrede Demirbilek’in de adaylar aralarında olmasını isteyen sarı kırmızılı taraftarlar başarılı meslek insanının takıma katkı maddesi sağlayacağını düşünüyor.

BAHATTİN DEMİRBİLEK KİMDİR, SERVETİ NE DEĞIN?

Bahattin Demirbilek 1971 yılında dünyaya geldi. Rusya’da yaşamını sürdüren Bahattin Demirbilek, ülkenin en büyük inşaat firmalarından birisi olan ESTA Construction’u kurdu. Serveti tamamen bilinmese de Demirbilek dünyanın en büyük inşaat şirketleri arasında 159. sırada olan şirkete sahip konumda. Araba fabrikası ve stadyum inşaatı gibi büyük işler alan Bahattin Demirbilek, 2018 yılında dünyanın en büyük şirketleri arasında birincil 200 aralarında yer aldı. Ankara’da artan ve alıştırma hayatına 15 yaşında başlayan Bahattin Demirbilek, 1993’te yani 22 yaşında Rusya’ya gitti. Profesyonel olarak yıllarca Rusya’da çalışan Demirbilek 33 yaşında ise ESTA Construction’ı kurdu. 2005 yılında kurduğu şirketi 2018 yılında dünyanın en büyük 250 inşaat şirketinden biri haline getiren Demirbilek aynı zamanda “Hayatın anlamı ve çocukluk aşkım” sözleriyle nitelendirdiği ve kongre üyesi olduğu Galatasaray sevdası nedeniyle oğlunun adını Aslan koydu.

Rusya’da yaptığı vaat işleriyle ülkenin en büyük müteahhitlerinden biri olan Bahattin Demirbilek’in ESTA Construction’ı aynı zamanda Mercedes-Benz Daimler’in ülkedeki en büyük yatırımı ve birincil otomobil fabrikasını, Saratov’daki Yuri Gagarin Havalimanı’nı da inşa ediyor.

ENR tarafından her sene açıklanan ve dünyanın en büyük inşaat şirketlerinin sıralandığı listede 2015 yılında 189’uncu sırada bulunan ESTA Construction, 3 yıl içerisinde aynı listede 30 sıra aniden yükselerek 2018 yılında 159’uncu sırada yer aldı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık