Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Merve Akpınar kimdir? Hentbol oynamasına müsade verilmeyen Merve Akpınar kaç yaşında?

1 hafta önce
9 kez görüntülendi

Merve Akpınar kimdir? Hentbol oynamasına müsade verilmeyen Merve Akpınar kaç yaşında?

Toprak sahaya çizdikleri çizgilerle öğretmenleri Bayram Kaplan öncülüğünde hentbol oynayan Şanlıurfa Konuklu İmam Konuşmacı Ortaokulu öğrencisi 13 yaşındaki Merve Akpınar, Hentbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Ankara’ya geldi. Yaşadığı zorlukları gözyaşları ile anlatan Merve Akpınar, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu. Peki fakat Merve Akpınar kimdir?

”SEN KIZSIN ŞORT GİYEMEZSİN DİYEREK DIŞLADILAR”

Spora ilk başladığında çevresindeki kişiler kadar yadırgandığını dile getiren 13 yaşındaki sporcu sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlk başladığımda sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanına oynayamazsın diyerek beni dışladılar. Daha Sonra ben de ‘hayır ben niçin oynamayayım’ dedim. O vakit kendime bir söz verdim. ‘Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim’ diye. Hem kendim çalışacağım, hem kendi mesleğimi yapacağım ayrıca de spora devam edeceğim oysa onların o ön yargılarını yıkayım. Ondan hep spora devam ettim, hiç bırakmayı da düşünmüyorum.”

Merve Akpınar kimdir?

Merve Akpınar 13 yaşındadır. 2008 yılında doğan Merve Akpınar Şanlıurfalı’dır. Minik hentbolcu olarak tanıdık Merve Akpınar’ın, “Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek hep beni dışladılar. O süre kendime bir söz verdim. ‘Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim’ diye” sözleri gündem oldu. 
 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık