Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

Microsoft Windows 11 yeni özelliklerle geliyor

1 hafta önce
8 kez görüntülendi

Microsoft Windows 11 yeni özelliklerle geliyor

ABD’li teknoloji devi Microsoft tarafından geliştirilen Windows işletim sistemleri her geçen sene farklı bir ebat kazanıyor. Özellikle Windows 10 kullanıcılara hem tasarım ayrıca de fonksiyonel açıdan enerjik bir deneyim sundu. Oysa sonlara içten ortaya fazla ciddi problemler çıktı. Hatırlayacağınız üzere Windows 10 her güncelleme yaptığında adeta sistem işlevsiz ayla geliyordu.

Tüm bu sebeplerden nedeniyle birçok birey Microsoft işletim sisteminin değiştirilmesi gerektiğini düşündü. Hatta Windows 10X bu konuda kullanıcılara epeyce iyi bir deneyim sunabilecek potansiyele sahipti. Ama şirket bundan vazgeçerek Windows 11 üstünde yoğunlaştı ve şu an tanıtım için hazırlanıyor.

Windows 10 işletim sistemi yavaşça ömrünü doldururken şimdilerde Windows 11 konuşuluyor. Microsoft tarafından yapılacak etkinlik için yeni bir sürüm sızıntısı ortaya çıktı. Çoğu kişi bunun sadece Windows 10 güncellemesi olduğunu düşündü fakat ressam analistler Microsoft firmasının Windows 11 için hazır olduğunu söylüyor.

Konuyla ilgili gelen bazı detaylara kadar şirket bu yeni işletim sisteminde ChromeOS ile yakın rekabet etmek istiyor. Bu yeni işletim sistemi ile birlikte yeni sistem simgeleri dosya gezgini geliştirmeleri ve Windows kullanıcılarına hızlı hareket kabiliyeti sunma gibi özellikler kazandırılacak.

Konuyla ilgili Microsoft tarafından herhangi bir resmi tanımlama yapılmadı. Fakat keza sızıntılar keza de şirketin uzun bir süredir bu yeni işletim sistemi üzerine yoğunlaşmış olması iddiaları güçlendiriyor.

Reklam

Microsoft Windows 11 yeni özelliklerle geliyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık