Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Milli savaş uçağının dijital ikizi geliyor

1 ay önce
10 kez görüntülendi

Milli savaş uçağının dijital ikizi geliyor

​​​​​​​Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 18 Mart 2023’te hangardan çıkması hedeflenen Milli Muharip Uçak’ın (MMU) tasarımı ve üretimi için dijital ikiz teknolojisiyle çalışmalara başladı.

Bakan Akar: Sırada milli muharip uçağı varBakan Akar: Sırada ulusal muharip uçağı var

TESTLER DİJİTAL ORTAMDA YAPILACAK

Şirketten yapılan açıklamaya tarafından, tasarımdan üretime MMU’yu geliştirmek için 3DEXPERIENCE PLM platformunu ve havacılık endüstrisi deneyimlerini kullanan TUSAŞ, bu teknoloji için Dassault Systemes firmasıyla anlaşma yapmıştı. Dijital ikiz teknolojileri yardımıyla MMU’nun tüm tasarım ve testlerini gerçekleştirecek olan TUSAŞ, bu sayede ürün geliştirme sürecini hızlandıracak ve dijital teknolojilerle imal ve test işlemlerini devam ettirecek.

MMU’nun 18 Mart 2023’te hangardan çıkması için çalışmalarını tez sürdüren TUSAŞ, dijital ikiz teknolojisi için kullandığı PLM (Product Lifecycle Management) sistemi tecrübesini savunma ve havacılık camiasındaki seçkin davetlilerle bir araya geldiği etkinlikte paylaştı. Etkinlikte, TUSAŞ tecrübeleriyle birlikte Dassault Systemes firmasının veri paylaşımları ve sektördeki diğer firmaların PLM başvuru formu tecrübeleri de aktarıldı.

KAYNAK: AA
Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık