Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Mitsubishi Electric 5G Açık İnovasyon Laboratuvarı kuruyor

2 hafta önce
5 kez görüntülendi

Mitsubishi Electric 5G Açık İnovasyon Laboratuvarı kuruyor

Mitsubishi Electric Corporation “lokal 5G” özel mobil iletişim sistemlerinin araştırma ve test gösterimleri konusunda müşteriler ve karşılıklı şirketlerle iş birliği gerçekleştirmek için 5G OPEN INNOVATION LabTM’i yakında kullanmaya başlayacağını duyurdu.

Mitsubishi Electric’ten yapılan açıklamaya tarafından, şirketin Japonya Kanawaga eyaleti Kamakura şehrinde bulunan data teknolojileri AR-GE merkezinde kurulan 132 metrekarelik tesis, 30 Haziran’da faaliyetlerine başladı.

Mitsubishi Electric, kısa bir zaman önce Japonya İçişleri ve İletişim Bakanlığı kadar, belirli ihtiyaçları yerine getirmek üzere kesin alanlarda belediyeler ve şirketler tarafından özel kullanım için tasarlanmış yerel 5G mobil iletişim sistemlerini işletmek üzere lisans aldı.

Laboratuvarın 4.8GHz–4.9GHz test ortamı, birincil aşamalardan itibaren kayıtlı meslek ve yarı ihtiyaçlara yönelik çözümleri incelemek ve göstermek için kullanılacak. Özellikle her başvuru ve hedef için en iyi irtibat yöntemini tahsis etmek namına, lokal 5G ile Wi-Fi 6 ve özel LTE gibi öteki kablosuz yöntemlerin karşılaştırmalı doğrulamaları yapılacak.

ARKA PLAN VE GAYE

Aralık 2019’da işletmeler ve belediyeler göre lokal 5G sistemlerinin özel kullanımına müsade veren Japonya İçişleri ve İletişim Bakanlığı, Aralık 2020’de ise geniş alanlarda lokal 5G sistemlerinin kurulabilmesi için daha alçak 6Ghz bandı olarak 4,6GHz-4,9GHz kullanımına müsaade etti. Bu gelişmeyle birlikte Japonya’da özel 5G sistemleri ve ilgili çözümlerinin hayata geçirilmesi ve büyümesi için gerekli ortam hazırlanmış hale geldi.

Mitsubishi Electric, Mayıs 2020’de Aicihi eyaleti Nagoya kentindeki Nagoya Works tesislerinde milimetre dalga bantlarını kullanarak ilk yerel 5G demonstrasyonunu gerçekleştirdi ve o zamandan beri bu teknolojinin imalatta uygulanabilmesi için düzeltme çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Mitsubishi Electric, yeni 5G meslek ve hizmetlerinin geliştirilmesi dahil edinmek üzere kayıtlı özel iletişim ihtiyaçlarını yerine getirmek nedeniyle 4,8GHz-4,9GHz alt 6 frekans aralığının kullanımı konusunda müşterileri ve partnerleriyle meslek birliği yerine getirmek için 5G Açık İnovasyon Laboratuvarı’nı hayata geçirdi.

Müşteriler ve partnerler; Wi-Fi 6, özel LTE ve öteki kablosuz sistemleriyle karşılaştırmalar ve değerlendirmeler dahil olmak üzere kendi uygulamalarının yanı sıra Mitsubishi Electric’in uygulamalarını kullanarak potansiyel meslek çözümlerinin deney ve testlerini gerçekleştirebilecek.

GELECEK HEDEFLERİ

Mitsubishi Electric, sistem ve ekipmanlarını lokal 5G sistemleriyle geliştireceği, üreteceği ve tek nokta olarak tedarikini sağlayacağı çözümlerde birleştirmeyi hedefliyor. Hem, herif ve partneriyle iş birliği içinde ilgili yeni iş ve hizmetleri üretmeyi amaçlıyor.

Şirket, çeşitli lokal 5G test çalışmalarına ilaveten laboratuvarda, 5G üzerinden mobil robotların otomatik çalışması ve uzak denetimi dahil almak üzere çok dağıtılmış test gösterimleri gerçekleştirmeyi planlıyor.

ÖRNEK TEST GÖSTERİMİ

Lokal 5G sistemlerinin, büyük miktarda görünüm ve video verilerinin yüksek hızda iletilmesine emrindeki olarak aniden artı robotun yüksek hassasiyetli yönetilmesinde kullanılması öngörülüyor. 5G Açık İnovasyon Laboratuvarı’nda gerçekleştirilen deneme gösterileriyle kullanım ortamında çalışan mobil robotların iletişim hızı, geç kalma ve kapsama alanı gibi o kadar fazla bilgi ölçümlenebilecek.

KAYNAK: AA
Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık