Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

Mobil oyun sektörü güvenlik açıkları ile mücadele ediyor

4 gün önce
6 kez görüntülendi

Mobil oyun sektörü güvenlik açıkları ile mücadele ediyor

Herkesin elinde olan akıllı telefonlar bundan böyle oyunlara hızlıca ulaşılmasını sağladı. Fakat böylesine seri bir ulaşım karşılamak yalnızca akıllı telefon kullanıcılarına ait bir özellik değil. Aynı şekilde bilgisayar korsanları tüm bilgilere böylesine ivedi ulaşabiliyor. Bilhassa son dönemlerde güvenlik konusu daha kritik hale geldi.

Olağan şartlarda herhangi bir mobil oyun stüdyosu kullanıcıların verilerini gizler. Kimlik hırsızları ve çeşitli dolandırıcılardan korunan bu cins stüdyolar güvenli olarak bilinir. Fakat Çinli mobil oyun geliştiricisi AMT Games sunucularında devasa bir güvenlik açığı tespit edildi.

Test edilen emniyet açığı az daha 1,47 TB büyüklüğünde veriyi kapsıyor. Dolandırıcıların fazla kuytu bir şekilde erişebileceği bu veriler şifresiz ve korumasız halde. Battle for The Galaxy gibi oyunların da sahibi olan bu şirket 103 ülkede milyonlarca kullanıcıya sahip.

Bahsi geçen kullanıcı verilerinin büyüklüğü sahiden de tahmin edilenin fazla daha üzerinde. Böylesine devasa boyutta verinin herhangi bir şifreleme ya da koruma olmadan tutulması son derece olağandışı. Kullanıcılara ait IP adresleri, ödeme sağlayıcıları e-postalar ve öteki bir takım veriler bilgisayar korsanları göre ele geçirilebilir.

Böyle bir açık olduğunu saptayan siber güvenlik uzmanları şirkete dikkat gönderdi. Demin bununla ilgili herhangi bir önlem alınmadı.

Reklam

Mobil oyun sektörü güvenlik açıkları ile mücadele ediyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık