Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

msvcp100.dll hatası nedir?

2 hafta önce
9 kez görüntülendi

msvcp100.dll hatası nedir?

Windows işletim sistemi bildiğiniz gibi yapısı itibariyle DLL dosyaları yardımı ile dilekçe ve oyunları çalıştırıyor. Bazen kullanıcıdan kaynaklı olmak üzere DLL dosyaları silinebiliyor. Bu durumda uygulama ve oyunlar maalesef oysa çalışmıyor veya çalışması esnasında sorunlar çıkarıyor. Popüler DLL sorunu aralarında yer alan msvcp100.dll hatası bir fazla kullanıcının başına bela olmuştu. Biz de bu haberimizde msvcp100.dll’nin nasıl yükleneceğini ve sorundan nasıl kurtulacağınızı adım adım anlatıyoruz.

Bu hatayı aldığınızda yapmanız gereken tek şey uygulamayı silip tekrardan yüklemek olacak. En etkili çözüm olan bu usul doğruca tatbik tekrardan bütün dosyaları bütün bir şekilde baştan yüklenecektir. Eğer bu sorun uygulamayı her tarafta yüklemekle de çözülmüyorsa bir sonraki adımımıza geçelim.

msvcp100 hatası nedir?

•Program msvcp100.dll bilgisayarınızda yetkisiz olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin.

•msvcp100.dll başlatmada sorun Açıklanmış modül bulunamadı.

•msvcp100.dll yüklemede hata Belirtilmiş modül bulunamadı. Veya, Bu başvuru formu msvcp100.dll bulunamadığı için başlatılamadı . Tekrar atfetmek bu sorunu giderebilir.

•msvcp100.dll uygulaması Windows üstünde niyetlenmek üzere tasarlanmamış veya hata içeriyor. Programı özgün doldurma medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin veya destek için sistem yöneticinize veya yazılım satıcısına başvurun. Ya Da, msvcp100.dll programı Windows üstünde hedeflemek üzere tasarlanmadı ya da hata içeriyor. Programı özgün doldurma medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin ya da destek için sistem yöneticinize ya da yazılım satıcısına başvurun.

msvcp100.dll hatası çözümü!

Komut İstemi uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. sonradan karşınıza açılan CMD ekranına sfc /scannow yazıp enter tuşuna basın. Bu işlem diskinizdeki bozuk bölümlerin taranmasını sağlayacak.

Diskinizin büyüklüğüne tarafından işlemin uzayabileceğini belirtelim. sfc /scannow tamamlandıktan sonra PC’yi kapatıp yeniden açın. Bu işlemlere rağmen tekrar aynı hatayı alıyorsanız son adımımıza geçebilirsiniz.

Sorunu kökten çözecek olan tek şey DLL dosyasını elle yüklemek olacak. Buradan 10.0.40219.473 sürüm numaralı DLL dosyasını tehlikesiz bir şekilde indirip C:\Windows\SysWOW64 bölümüne kopyalayabilirsiniz.

Son olarak bu işlemde işe yaramazsa Microsoft Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2015 uygulamasını buradan indirip PC’nize yüklemeniz gerektiğini belirtelim.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık