Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

msvcp140.dll hatası çözümü!

2 hafta önce
11 kez görüntülendi

msvcp140.dll hatası çözümü!

Windows’ta dilekçe açacağınız vakit bazen gereksiz yere msvcp140.dll hatası ile karşılaşırsınız. Asap bozucu olan “kod yürütülmesine devam edemiyor çünkü mvcp140.dll bulunamadı” şeklindeki hata yüzünden birçok kullanıcı Windows’u formatlamaya değin gidebiliyor. Ama bunun çözümü oldukça basit. Bu haberimizde msvcp140.dll hatasının çözümünü sizlerle an be an paylaşıyoruz.

Bildiğiniz gibi Windows’ta DLL dosyaları yer alır. Bir dizi komut içeren bu dosyaların eksikliğinden dolayı tatbik ya başlatılamaz, ya da başlatıldığında hatalar verir. Çoğu zaman oyunlarda ortaya çıkan msvcp140 hatasının çözümü oldukça kolay. Hatayı çözmek için size 3 farklı yol göstereceğiz. Bu adımlardan biri mutlaka hatayı düzeltecektir.

Bu adımlara geçmeden önce mutlaka lakin mutlaka Windows’un son güncellemelerini yüklediğinden belirlenmiş olun. Windows’u Başlangıç  > Ayarlar  > Güncelleştirme ve Emniyet  > Windows Update bölümünden güncelleyebilirsiniz.

Başta bu hatayı aldığınızda yapmanız gereken tek şey uygulama ya da oyunu silip tekrardan üstüne atmak olacak. En köklü çözüm olan bu usul baştan sona uygulama tekrardan bütün dosyaları tam bir şekilde her yerde yüklenecektir. Eğer bu sorun uygulamayı yeniden yüklemekle de çözülmüyorsa bir sonraki adımımıza geçelim.

İkinci yöntem olarak Komut İstemi uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. sonradan karşınıza açılan CMD ekranına sfc /scannow yazıp enter tuşuna basın. Bu işlem diskinizdeki bozuk bölümlerin taranmasını sağlayacak. Diskinizin büyüklüğüne tarafından işlemin uzayabileceğini belirtelim. sfc /scannow işlemi de tamamlandıktan daha sonra tekrar benzer hatayı alıyorsanız son adımımıza geçebilirsiniz.

Sorunu kökten çözecek olan tek şey DLL dosyasını elle üstüne atmak olacak. Buradan gerekli olan DLL dosyasını tehlikesiz bir şekilde indirip C:\Windows\SysWOW64 bölümüne kopyalayabilirsiniz. Ancak bu işlemde işe yaramazsa Microsoft Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2015 uygulamasını buradan indirip PC’nize yüklemeniz gerektiğini belirtelim.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık