Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

NATO zirvesinden geriye doğru kalanlar

4 ay önce
23 kez görüntülendi

NATO zirvesinden geriye doğru kalanlar

NATO’da bir liderler zirvesi daha geride kaldı. İngiltere’de 3-4 Aralık 2019’da yapılan son NATO yükseklik toplantısından sonra Brüksel’deki ilk NATO zirvesiydi. Yükseklik için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi diğer liderlere Brüksel’deki NATO karargahına gelişlerinin ardından, resmi karşılama töreni yapıldı. Biden ABD Başkanı olarak ilk önce katıldı NATO zirvesine. Devlete Ait karşılamada biden birincil sıradaydı. Kısa bir süre sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan geldi. Erdoğan ile NATO Genel sekreteri Stoltenberg’in yakın selamı uyarı çekti.

İngiltere Başbakanı Borıs Johnson ise Stoltenberg’e fazla yaklaşmamaya özen gösterdi. Almanya Başbakanı Merkel ise hiç temas etmemeyi seçti. Fransa Cumhurbaşkanı Macron podyuma geldiğinde ise Stoltenberg ile arasında kol selamlaşmasında ufak bir tutarsızlık yaşandı. Macron’un selamlamadan ayrılırken de Stoltenberg’i kolundan tutması dikkat çekti.

Karşılama merasiminin peşinde liderler NATO karargahında aile fotosu için bir araya geldi. Liderler sosyal mesafeye dikkat ederek birbirlerinden uzak durdu. Erdoğan ve Amerikan başkanı aile fotoğrafında emrindeki yanaydı.

Liderler birlikte NATO klipini izledi. sonradan liderler egzersiz oturumunun yapacağı salona geçti. Burada maskeler takıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden’ın arkadaş canlısı sohbeti kameralara yansıdı. Milli Savunma Bakanı Akar ile NATO Genel Sekreteri de eşlik etti o sıcak sohbete. Liderler kısa sohbetlerinin gerisinde çalışma oturumunun başlamasını bekledi. O sırada Angela Merkel çoğu kez çantasını karıştırırken kameralara yakalandı.

 

 

 

 

 

 

 

Reklam

NATO zirvesinden geriye doğru kalanlar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık