Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Necla- Metin Büyükşen’in katilleri kim çıktı? Büyükşen cinayeti son dakika! Necla-Metin Büyükşen neden öldürüldü?

1 hafta önce
12 kez görüntülendi

Necla- Metin Büyükşen’in katilleri kim çıktı? Büyükşen cinayeti son dakika! Necla-Metin Büyükşen neden öldürüldü?

Necla-Metin cinayetinin çözülmesi için çalışmalar son hızıyla devam ederken katillerin kimlikleri ortaya çıktı. Konya’nın Karatay ilçesinde 3 sene önce evlerinde öldürülen Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen’in (55) çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından yanlışla vuruldukları ortaya çıktı. İşte Büyükşen cinayetiyle ilgili son gelişmeler..

NECLA-METİN BÜYÜKŞEN CİNAYETİ NASIL OLDU?

Olay günü kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen’e ait eve girdi. Kesin Olmayan, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e alev etti. Evde yer alan çiftin kızları Büşra Büyükşen’de (24) saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi. Öldü gibi davranan ve sonra yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının aracına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek, olayı anlattı. Eve gelen jandarma ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Büşra Büyükşen de sıhhat görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

ÖZEL JASAT EKİBİ KURULDU

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, başkanlığında canice dosyası baştan ele alındı. Konya İl Jandarma Komutanlığı’na tabi Jandarma Kabahat Araştırma Timi (JASAT) bünyesinde oluşturulan özel takım, 13 Temmuz günü İsmil Mahallesi’ndeki çoğu adrese operasyon düzenledi. Operasyonda çiftin kızları Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen ve eşinin babası Muammer Büyükdoğrucan ile Mehmet Ali Dayanır’ın da arasında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı. Bugün 1 kişinin daha gözaltına alınmasıyla kararsız sayısı 25’e yükseldi.

60f2734570380e1ff4588e01NECLA-METİN BÜYÜKŞEN NIÇIN ÖLDÜRÜLDÜ?

Soruşturma kapsamında, saldırganların adresi karıştırması sonucu Büyükşen çiftinin öldürüldüğü yönünde bilgilere ulaşıldı. Bu bahis dahilinde gözaltında bulunan 25 kararsız arasında bulunan Abdullah Başdemir ve Esra Taş’ın yapılan sorgulamada suçunu itiraf ettikleri öğrenildi. Abdullah Başdemir ve Esra Taş’ın azmettirdiği şahısların Büyükşen çiftinin komşusu yerine hatalı adrese gittikleri belirlendi. İfadelerin arkasından cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah Başdemir ve Esra Taş saat 23.00 sıralarında adliyeye sevk edildi. Katil ya da katillerin ise arandığı öğrenildi.

NECLA- METİN BÜYÜKŞEN’İN KATİLLERİ KİM ÇIKTI?

Cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile cinayete destek ettikleri belirtilen ve Büyükşen çiftiyle aynı mahallede oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen tutuklandı. Oğulları Osman Büyükşen de adliyeye gelerek, soruşturmayı takip etti. Son gelişmeler üstüne Twitter hesabından bir paylaşım yapan Osman Büyükşen, şu ifadeleri kullandı:

“Anne ve babamın katilleri bugün itibariyle tespit edilmiş olup, olaydaki değişkenlik büyük ölçüde giderilmiştir. Kar maskeli katil diğer birilerini öldürecek iken hatalı adres nedeniyle anne ve babamın ölümüne sebep olmuştur. Kardeşlerim bu olayda masumdur. Saygıyla duyurulur.”

Osman Büyükşen kimdir, ne doktoru?

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık