Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

No to racism nedir, ne demek? Türkçe anlamı nedir, ne kavrama kazanç?

5 gün önce
7 kez görüntülendi

No to racism nedir, ne demek? Türkçe anlamı nedir, ne kavrama kazanç?

Paris Saint Germain-Medipol Başakşehir maçı, dördüncü hakeminin, muavin antrenör Webo’ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle durdu. Medipol Başakşehir sahadan çekildi. Yaşanan bu gelişme sonrasında Başakşehir maçının iptal olup olmadığı ve hakemin Webo’ya ne söylediği araştırılıyor. No to racism nedir, ne demek? Türkçe anlamı nedir, ne anlama kazanç?

No to Racism ne aramak?

No to Racism, Türkçe’de “Irkçılığa Hayır” anlamına gelmektedir.

No to Racism cümlesi, uluslarlararası futbol kamuoyunda önemli bir yere sahiptir. Irkçılıkla mücadelede pay sahibi olan bu tümce, UEFA’nın da her zaman için öncelik verdiği konulardan birisini oluşturmaktadır. Dünya genelinde futbolun ırkçılıktan uzaklaşmasını amaçlayan FIFA ve UEFA, No to Racism kalıbı ile bunu amaçlamakta, bir takım karşılaşmalara bu cümlenin yazılmış olduğu pankartlarla çıkmaktadır.

Irkçılığa karşısında büyük mücadeleler veren UEFA, No To Racism cümlesi ile bunu evrensel bir kimliğe bürümüştür. Irkçılıkla mücadelede kampanya niteliği taşıyan bu cümle, tüm dünyada kabul görerek dillere pelesenk olmuştur. Irkçılığa Hayır anlamına gelen No To Racism, belirtilmiş dönemlerde UEFA ve pek fazla federasyon tarafından öne çıkarılmıştır.

PSG Başakşehir maçında ne oldu? Hakem Pierre Webo’ya ne söyledi? Negro ne çağırmak?” 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık