Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı 2021? EGM 92. ÖGG imtihan sonuçları ne zaman açıklanacak?

3 hafta önce
7 kez görüntülendi

ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı 2021? EGM 92. ÖGG imtihan sonuçları ne zaman açıklanacak?

13 Haziran’da gerçekleşen ÖGG sınav sonuçlarının ne vakit açıklanacağı sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Yaklaşık iki hafta önce gerçekleşen 92. ÖGG sınav sonuçları için gözler EGM’ye çevrildi. EGM göre düzenlenen ÖGG sınavı yine Güvenlik Müdürlüğü’nün https://onlineislemler.egm.gov.tr/ isimli internet hesabından açıklanacak. Sonuç açıklandığı andan itibaren sorgulamak için T.C. kimlik numaranızı bilmeniz ve emniyet kodunu içten girmeniz gerekiyor. 

ÖGG SONUÇLARI NE VAKIT AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik Esas Eğitim ve Yenileme Eğitimi sınav sonuçları az önce açıklanmadı. Sonuçların bu hafta açıklanması bekleniyor. Adaylar sonuçlarını ‘https://www.egm.gov.tr/ozelguvenlik/sinav-sonuclari’ adresinden T.C. kimlik numaraları ile sorgulayabilecek.

ÖGG SINAV SONUÇLARINI DENETLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖGG SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL EDİLİR?

YAZILI IMTAHAN sorularına veya yazili sinav sonucuna itiraz eden adaylar Halk Müziği Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 15 TL ödenti yatıracaklardır. Adaylar, ilgili banka hesabına yazili imtahan sorularına ve/ya da yazili sinav sonucuna itiraz ücretini yatırdıktan daha sonra Başkanlığımızın “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde bulunan “Özel Emniyet Personeli/Namzet” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirttikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır.

Keza banka hesabına yatırdıkları imtihan itiraz ücreti dekontlarını İl Güvenlik Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların data girişlerini ÖGNET’e yapacaktır. Birleştirilmiş Genelgenin Özel Güvenlik Esas ve Yenileme Eğitimi Yazılı ve Uygulamalı Sınavlarında uyulacak esaslara ve imtihan talimatında açıklanmış hususlara yerinde hareket etmeyen kursiyerlerin sınavı geçersiz sayılacak ve yapacakları itirazlar kabul edilmeyecektir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık