Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Oppo teknolojisi 6G için kolları sıvadı

1 hafta önce
7 kez görüntülendi

Oppo teknolojisi 6G için kolları sıvadı

Telekom sektörünün, suni zekanın 6G ağ mimarisini nasıl güçlendirebileceğine dair en ayrıntılı araştırmalardan biri olarak rapor, yeni cins iletişim ağlarının tasarımı için daha ayrıntılı bir vizyon öneriyor. acilen OPPO, 6G hizmet ve teknoloji gereksinimleri, esas teknolojiler ve sistem özellikleri hakkında data sahibi edinmek için bir ön araştırma ekibi kurmuş durumda.

OPPO, 6G’nin insanların suni akıl ile etkileşim şeklini daha önce hiç olmadığı gibi baştan şekillendireceğine ve suni zekanın herkes kadar kullanılabilecek, aslında kamuya hizmet eden bir teknoloji haline gelmesine müsade vereceğine inanıyor. 6G ile güçlendirilen akıllı ürünler, yeni deneyimler oluşturmak için öbür başvuru formu seviyelerinde suni akıl algoritmalarını indirip dağıtarak, daha gelişmiş yapay akıl modelleri oluşturmak için sürekli veri toplayarak yapay zekanın kayda değer unsurları haline gelecek.

Örneğin, otonom araçlar laf konusu olduğunda 6G ağları, aracın konumuna ve mevcut bedensel ortama (ör. günün saati, hava durumu) dayalı olarak en yerinde suni akıl algoritmasını ve en uygun iletişim bağlantısını görev edebilecek. Vasıta, suni akıl algoritmalarını derhal indirip çalıştırabilecek ve aracın yolcu için en güvenli ve en konforlu yolculuğu sağlamasına olanak tanıyabilecek.

OPPO 5G Bilim Şefi Henry Tang, “Teknolojik gelişme ileriye dönük olmalıdır. Mobil irtibat teknolojisi on takvim dönemlerde gelişiyor ve yeni nesil iletişim teknolojisinin standardizasyonunun 2025 yılında ve ticari uygulamanın 2035’te başlaması bekleniyor. 2035’e bakıldığında OPPO, dünyadaki zeki ajanların sayısının insan sayısını aşacağını öngörüyor. bu nedenle, yeni nesil irtibat teknolojisi olan 6G, yalnızca insanların yok, her türden insanın ihtiyaçlarına hizmet edebilmeli. Bu hedefimiz doğrultusunda erken teknik araştırma ve sistem tasarımını gerçekleştirdik” dedi.

6G, suni zeka geliştirmede karşılaşılan, bilgi siloları ve kullanıcı gizliliği gibi çoğu geleneksel sorunu çözerek, yapay zekanın sonuca varmaya nasıl katkı sağladığı, öğrendiği, etkileşim kurduğu ve uygulandığı konusunda köklü değişiklik yaratacak. Rapor, yapay zeka algoritmalarının mevcut sınırlamalarından bazılarını rahatlatmak için yapay akıl kaynaklarının farklı alanlara bölünmesini öneriyor. 6G ağı altındaki açıklanmış kaynaklara kadar düzenlenen yapay akıl alanları, içten suni zeka modeli tahsisi, ağ kaynak planlaması ve data paylaşımı için uygun stratejiler sağlayacak.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık