Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Oppo yeni modelleri için RAM arttırma güncellemesi yayınladı

5 gün önce
8 kez görüntülendi

Oppo yeni modelleri için RAM arttırma güncellemesi yayınladı

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, işletim sistemi arayüzü ColorOS’un 11.3 sürümüne güncellenmesiyle birlikte bir takım akıllı telefon modelleri için bellek (RAM) genişletme özelliği sunmaya başladı.

Kullanıcıların bellek talebinin artması ya da en zorlu uygulamaların kullanılması durumunda sistem, dahili depolama kaynaklarından bölge ayırarak akıllı telefonun modeline kadar belleğe 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapabiliyor. Örneğin Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde bulunan 8GB belleğe, gereksinim duyulduğu takdirde 5GB daha eklenebiliyor. Aynı şekilde A Serisi’nde yer alan A74 modelinin 4GB olan belleğine 3GB daha ekleme yapılabiliyor.

Yeni nitelik doğru kullanıcılar çok sayıda engebeli uygulama ve oyunu benzer anda performans kaybı olmadan kullanabiliyor. Özellikle daha eksik kullanılabilir belleğe sahip modellerde RAM+ seçeneği, performansın iyileştirilmesinin bir sonucu olarak hafıza parçalanmasını azaltıyor.

Kullanıcılar, ‘Ayarlar’ menüsü aşağı ‘Telefon Hakkında’ kısmında RAM seçeneğini seçerek RAM yükseltme ayarını kolaylıkla yapabiliyor.

Görünen o ama önümüzdeki süreçte telefonlarda RAM kullanmaya bile gerek kalmayacak. Alt ancak yine de bekleyip göreceğiz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık