Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Özel Haber: Rize’deki sel evi böyle yıktı

1 hafta önce
7 kez görüntülendi

Özel Haber: Rize’deki sel evi böyle yıktı

Sel önüne ne kattıysa götürdü. Bir anlık dikkat evdekilerin canını kurtardı. Selin çarptığı evin yarısı yıkıldı, evdekiler ölümden saniyelerle kurtuldu.

Rize’deki sel felaketinden en fazla etkilenen yerlerden biri de Güneysu ilçesi oldu. CNN TÜRK’ün ulaştığı görüntüler, selin şiddetini gözler önüne serdi. Ballıdere köyündeki binalar selden büyük zarar gördü. Evde 12 birey vardı. Neyse fakat korkulan olmadı, can kaybı yaşanmadı. O anlarda bölgede can havliyle kaçışan ev sahipleri kameraya yansıdı.

“EVİN YARISI OLDUĞU GİBİ GİTMİŞ DURUMDA”

CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Sercan Sever, Rize’de afeti yaşamış Ballıdere Köyü’nde vatandaşlarla konuştu. Akbulut, “Şimdi Ballıdere Köyü’ne ulaşabildik. Evin yarısı olduğu gibi gitmiş durumda, altta yalnızca odunlar ve taşlar ayakta tutuyor evi” ifadelerini kullandı.

“50 YILDIR BURADAYIM, İLK DEFA BÖYLE BİR AFET GÖRDÜM”

Sel sularının yarısını yıktığı evin sakinlerinden Gülizar Teyze ise “50 yıldır buradayım, ilk olarak böyle bir afet gördüm” dedi.

Ballıdere sakinleri sel hemen yaşananları anlatırken, “Su Baskını vurunca kapı kapandı, orada kaldılar. Adım atamıyorduk, nefes alamıyorduk. Mecburiyetten evleri buraya yerine getirmek zorunda kaldık. Yağmur Allah’tan geldi ama diğer kabahati bizimdir” biçiminde konuştu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık