Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Paraguay Bitcoin yasası çıkaracağını söyledi

1 hafta önce
8 kez görüntülendi

Paraguay Bitcoin yasası çıkaracağını söyledi

Paraguaylı milletvekili Carlitos Rejala kadar yapılan açıklamalara kadar önümüzdeki hafta Bitcoin ile ilgili bir yasa tasarısı Paraguay meclisine sunulacak. 14 Temmuz Çarşamba günü bu milletvekili ayrıca Paraguay ayrıca de dünya için büyük bir sürprizin geleceğini söyledi. Hem açıklamasında “Ay’a gidiyoruz” ifadesine yer verdi. Belirli bir tarih bahşedilen tweetleri genellikle Musk atıyordu.

Paraguaylı milletvekili yaptığı açıklamalarda El Salvador örneğine şive yaptı. Onlardan öbür olacağını ve Bitcoin’i yeni hukuki para ilan etmeyeceklerini söyledi. Haziran ayı içerisinde bu yasanın çıkarılması bekleniyordu. Lakin yetişmeyince Temmuz ayına ertelediler.

Yapılacak olan düzenlemenin daha fazla dijital varlık tasarısı olacağını söyledi. Yani piyasalar ile ilgili bir düzenleme gerçekleşecek. Ama bu düzenlemenin Bitcoin ve öteki kripto paralar ile ilgili olduğu savunuluyor. Bu Nedenle amaçlarının kripto paraları desteklemek olduğunu vurguladı.

Kripto paralar dünyanın çoğu yerinde ayrıca yatırımcılardan ayrıca de devletlerden kayda değer destekler görüyor. Böylece değeri normalin çok daha üzerine çıkabiliyor. Sadece Tesla göre yapılan bir destekleme bile fiyatının asgari 10 bin dolar yükselmesini sağladı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık