Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Peker’in mülâkat kayıtlarını yayımladığı Hadi Özışık: Süleyman Aristokrat ve kamuoyundan özür diliyorum

5 ay önce
42 kez görüntülendi

Peker’in mülâkat kayıtlarını yayımladığı Hadi Özışık: Süleyman Aristokrat ve kamuoyundan özür diliyorum

Özışık ise Peker’le gerçekleştirdiği görüşmelerde Peker’i sakinleştirmeye çalıştığını; “Haklısın” diyerek konuyu kapatmak durumunda kaldığını ve bu görüşmeleri kendi inisiyatifi ile yaptığını belirterek özür diledi.  Özışık, “Sayın Asilzade’nun da açıklama ettiği gibi kendisiyle bu konuda ne şahsımın ne de kardeşimin hiçbir irtibatı olmamıştır” dedi.

Yayımladığı videolarla bazı iddialar ortaya atan organize kabahat örgütü lideri Peker, kendisi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında aracılık yaptığı iddialarını yalanlayan gazeteci Hadi Özışık’la mülâkat kayıtlarını yayınladı.

Peker videoları için Süleyman Soylu ile görüştüğü iddia edilen Hadi Özışık’ın kardeşi Süleyman Özışık ile ilgili bu kaydın ortaya çıkmasının ardından İçişleri Bakanı Soylu Süperhabertv’ye açıklamalarda bulundu. Aristokrat, “arabuluculuk” iddiasını yalanlayarak Süleyman Özışık ile yakın zamanda görüşmediğini belirtti. Bakan Aristokrat, Özışık kardeşler hakkında kabahat duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Hadi Özışık da Twitter hesabından yayınladığı tanımlama ile özür diledi. Özışık açıklamasında, Peker ile kendi inisiyatifiyle görüştüğünü belirterek Bakan Aristokrat’nun bu görüşmelerden haberinin olmadığını kaydetti:

“Sn. Süleyman Asilzade ile yıllardır süregelen bir hukukum var. Sedat Peker’i de tanırım. Yayınladığı videoların maksadını aşmaya başladığını düşündüğümden dolayı kendisiyle birkaç röportaj yaparak, sakinleştirmeyi ve Türkiye’nin gündemini meşgul eden bu nahoş durumu nihayete erdirmesini sağlamaya çalıştım. Bu görüşmelerden Sayın Asilzade’nun haberi ve bilgisi yoktu -olamazdı da. Peker ısrarla tavrını sürdürünce ‘haklısın’ diyerek konuyu kapatmak durumunda kaldım. İyi niyetle aldığım inisiyatifin olumsuz sonuçlarının sorumluluğu da şahsıma aittir. Sayın Soylu’nun da açıklama ettiği gibi kendisiyle bu konuda ne şahsımın ne de kardeşimin hiçbir irtibatı olmamıştır”

Reklam

Peker’in mülâkat kayıtlarını yayımladığı Hadi Özışık: Süleyman Aristokrat ve kamuoyundan özür diliyorum Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık