Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

‘Pelikan hesap verecek’ sloganı atan 4 polis gözaltına alındı, şube müdürünün yeri değiştirildi

4 ay önce
35 kez görüntülendi

‘Pelikan hesap verecek’ sloganı atan 4 polis gözaltına alındı, şube müdürünün yeri değiştirildi

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada bir polis ve bir avukatın tutuklandığı, yönetimle ilgili soruşturma başlatıldığı, tedbiren Finansal Suçlarla Mücadele Şube Müdürü’nün devir yeri değiştirildiği ve aynı şubede görevli 7 rütbeli personelin de görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ‘rüşvet ve görevi istismar etme soruşturması’ kapsamında 2’si avukat, 4’ü Mali Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru edinmek üzere 6 birey yakalanarak gözaltına alındı.

21 Mayıs’ta mahkemeye sevk edilen şüphelilerden bir polis ve bir avukat tutuklandı. Öteki şüpheliler hakkında ise adli teftiş hükümleri uygulandı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada adli soruşturmaya konu olan durumla ilgili yönetimle ilgili soruşturma da başlatıldığı, tedbiren Finansal Suçlarla Çaba Şube Müdürü’nün ödev yeri değiştirildiği açıklandı.

Aynı şubede görevli 7 rütbeli personelin de görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. Valilik açıklamasında, “Bir Takım medya organlarında yer alan ‘personelin topluca slogan attıkları iddiası’ gerçeği yansıtmamaktadır.” denildi.

POLİSLER ‘PELİKAN HESAP VERECEK’ SLOGANI ATTI

Avaztürk’te bulunan habere göre, tutuklanan komiserlerine desteklemek için adliyeye gelen Mali Şubede görevli 16 polisin amirleri H.E ile birlikte, savcının tutuklama istemiyle mahkemeye sevk ettiği söylentileri üstüne savcının odasını bastı. Savcının odasına giren bir takım polis ve şube müdürünün, “HTS kaydından diğer bir delil olmadan bir arkadaşımızı tutukluyorsunuz, siz de Pelikancılar gibi mi oldunuz, bize kumpas kuruyorsunuz” cümlelerini sarf ettiği bunun üstüne soruşturma savcısının amir ve polisleri odasından kovduğu, akabinde de savcının önce başsavcıyı, başsavcının İl Emniyet Müdürünü aradığı Güvenlik Müdürü’nün de 16 polisle ilgili işlem yapılması talimatı verdiği iddia edilmişti.

sırası gelmişken savcı ve hakimin 16 polis ile ilgili adli işlem yapacağının duyulması üzerine polislerin çabucak Çağlayan Adliyesi’nden uzaklaşarak şubeye gittiği ama kimliklerinin kamera kayıtlarıyla tespit edildiği de ortaya çıktı.

Haklarında işlem yapılan ve açığa alındığı öğrenilen 16 polisin Vatan Emniyet’e gelmesi ardından Finansal Şubede görevli çoğunluğu Milli Suçları Araştırma Büro Amirliği personelinden oluşan 70’e yakın polisin de Vatan Emniyette, “Pelikan hesap verecek” diye slogan attığı öne sürülmüştü.

Reklam

‘Pelikan hesap verecek’ sloganı atan 4 polis gözaltına alındı, şube müdürünün yeri değiştirildi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık