Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

‘Pençe-Şimşek’ harekatının gazisi, hastanede evlendi

3 hafta önce
11 kez görüntülendi

‘Pençe-Şimşek’ harekatının gazisi, hastanede evlendi

‘Pençe-Şimşek’ harekatında tayin bölge Bilirkişi Çavuş İbrahim Yüzer, nisan ayında teröristler göre döşenen EYP’nin patlaması sonucu ağır yaralanarak, sağ bacağı ve sağ kolunu kaybetti. İbrahim Yüzer, Ankara’ya getirilerek, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne (GATA) kaldırıldı. Tedavisi 2,5 aydır sürekli Yüzer, vakit uzayınca 2 yıldır nişanlı olduğu Fundanur Baykuş ile hastanede evlenmeye karar verdi. Çift için hastanedeki salonda nikah töreni düzenlendi. Törene çiftin arkadaşları da katıldı. Tekerlekli sandalye ile salona giren gazi İbrahim Yüzer ve Fundanur Baykuş’u, arkadaşları alkışlarla karşıladı. Çiftin nikahını Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok kıydı. Çiftin düğün şahitleri ise GATA Gazi Kliniği Sorumluluk Sahibi Hemşiresi Melisa Aslı Dağdeviren ile Kara Kuvvetleri Şehit ve Gazi İşlem Şube Müdürü Piyade Albay Doğan Eren oldu. Nikahın kıyılmasının gerisinde çift, pasta kesti. Yüzer’in kendisi gibi operasyonda gazi olan arkadaşları ve hastane personeli hediyelerini vererek, çift ile resim çektirdi

‘TEDAVİ UZAYINCA BEKLEMEK İSTEMEDİK’

Gazi İbrahim Yüzer, Fundanur Baykuş ile 5 yıldır birlikte olduklarını, 2 senedir de nişanlı olduklarını söyleyerek, çare süreci uzadığı için hastanede dünyaevine girmeye karar verdiklerini belirtti. Nişanlısının hastanede kendisini bir lahza bile yalnız bırakmadığını anlatan Yüzer, “Fazla heyecanlıyım. Uzun zamandır bugünü bekliyordum. Görevler icabıyla Türkiye’ye nadir geliyordum, daima yurt açık havada tahsis yapıyordum. Bu sene düğünümüz olacaktı. Nasip bugüneymiş. Tedavi uzayınca daha artı beklemek istemedik ve çare gördüğüm hastanede nikahımız kıyıldı” diye konuştu.

‘HAYAT BİTMEDİ’

İbrahim Yüzer, sevdiğinin yanında olduğunu ve fazla mutlu olduğunu belirterek, “Allah sevdiğime bağışladı beni. Gazilik bir şereftir. Allah bunu bana nasip etti. İnşallah ilerleyen zamanlarda birlikte her şeyin üstesinden geleceğiz. Beni hayata bağlayan nişanlım oldu. azami moral motivasyonu o verdi bana. Bundan sonra da inşallah bir ömür boyu beraber oluruz. 2,5 aydır hastanedeyim ve bu süreçte beni hiç yalnız bırakmadı, bundan sonradan da bırakacağını düşünmüyorum. Yaşam bitmedi ve devam ettiğini uygulamak istiyorum. Sevdiklerimiz yanınızda olduğu sürece hayat devam ediyor. İnsanın sevdiği kişi yanında olduğunda hayata daha umutla sarılıyor. Benim sevdiğim kişi zaten yanımda. Daha iyi günler göreceğimize inanıyorum” dedi.

‘GAZİNİN EŞİ ALMAK ÖVÜNÇ VERİCİ’

Fundanur Baykuş ise gazi eşinin iyileşmesinin arkasında memleketleri Manisa’ya gideceklerini söyledi. Çok heyecanlı olduğunu gösteren Baykuş “İkinci bir şansımız oldu. Şu lahza ikinci hayatımızın başındayız, bunu o kadar değerlendiriyoruz. Kibir duyuyorum İbrahim gibi bir eşim olduğu için. Beraber el ele dönmek istedik. İkinci hayatımıza başladık. Çok gurur verici bir şey İbrahim’in eşi olmak. Bir gazinin eşi edinmek çok gurur ve iftihar verici bir şey. Bize her şeye hazırlıklı olmamızı söylemişlerdi ve o günler fazla zordu. Çok şükür İbrahim hayatta ve hiç zorlanmıyorum. Yaşaması benim için bir mucize oldu. Nasıl anlatabilirim ancak o anı? Fazla engebeli bir süreçti. Bunun sonunda böyle hoş bir birliktelik yaşıyoruz” diye konuştu. 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık