Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

“Pucca” için hapis istemi

3 hafta önce
26 kez görüntülendi

“Pucca” için hapis istemi

SOSYAL MEDYA paylaşımı nedeniyle gözaltına alınan ve özgürlük bırakılan ‘Pucca’ takma isimli sosyal ağ fenomeni Pınar Yıldırım hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı göre hazırlanan iddianamede, Pınar Şimşek’ın twitter adlı sosyal paylaşım sitesi yoluyla “@PuCCaa” isimli hesabından 19 Temmuz 2020 tarihinde “öyle eşcinselli dizi izledim, film üzerine film bitirdim yok değil yok! Hala erkek denen bayağılık, karaktersiz cinsiyetten hoşlanmıyorum… “biçiminde paylaşım yaptığı anlatıldı.

“SUÇ İŞLEME KASTIM YOKTU”

Pınar Şimşek’ın ifadesinde, o dönem eski eşi Osman Karagöz ile evli olduğunu, eski eşinin twitter hesabından kendisini kastederek ‘sabah akşama dek eş cinselli film izliyor’ diye bir paylaşım yaptığını, yaptığı bu paylaşımın ona istinaden olduğunu, iki taraflı atışmalar olduğu, bunun dışında bir amacı olmadığını söylediği belirtildi. O dönemde tweetin tepki almadığını söyleyen Yıldırım, paylaşımdan hatalı bir çıkarım yapıldığını, suç işleme kastının olmadığını belirterek suçlamayı kabul etmedi.

1 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Laf konusu paylaşımın aşağılama kastıyla yapıldığının kaydedildiği iddianamede, şüpheli Pınar Şimşek’ın “Halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 yıla değin hapisle cezalandırılması istendi. İddianame gönderildiği mahkemece kabul edilirse Şimşek’ın yargılanmasına başlanacak.

KAYNAK: İHA
Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık