Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Qualcomm Snapdragon 895 için başlangıç verdi

3 hafta önce
17 kez görüntülendi

Qualcomm Snapdragon 895 için başlangıç verdi

2022’nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi beklenen ve TSMC tarafından üretilecek bir Snapdragon 895 Plus/Snapdragon 895+ olacak.

Qualcomm’un 7nm’den 5nm’ye geçiş yaptıktan sadece bir sene daha sonra daha küçük bir düğüm boyutuna geçtiğini bakmak acayip. Oysa bu, artık 5nm çip üretmeyecek anlamına gelmiyor. Hala yeni Snapdragon 800 ve Snapdragon 700 serisi 5nm yongaları kullanılmaya devam edecek.

Snapdragon 895’in “SM8450” parça numarasına sahip olduğu bildirildi. Bir Kryo 760 CPU, bir Adreno 730 GPU, Spectra 680 ISP ve entegre bir Snapdragon X65 5G modeme sahip olacak. Bu yonga setinin hangi modelde hangi seride kullanılacağı süresiz, öyleki çıkış tarihi de emin değil.

Bilindiği gibi Samsung sadece kendi cihazlarında yok, farklı firmalara da bu yonga setlerini pazarlıyor. Ama ilk olarak kendi amiral gemi telefonlarında kullanması bekleniyor. Bu da firmanın çıkaracağı telefonun piyasadaki en iyi performans cihazı yapacağını söyleyebiliriz. Çip kıtlığının ise bu planları nasıl etkileyeceği merak konusu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık