Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

Roketlerle askeri malzemeler taşınması hedefleniyor

5 gün önce
5 kez görüntülendi

Roketlerle askeri malzemeler taşınması hedefleniyor

Roketler genelde askeri malzemeler taşımak için kullanılmıyor. Uzaya uydu fırlatma amacıyla seçim edilen roketler bundan sonra yeni bir programa dahil olacak. Devasa roketler kullanılarak Dünya üzerinde kargo taşımacılığı yapılabilecek. Burada roketleri çekici kılan neden seri olmaları.

Dünyanın uzak bir bölümünden başka bir uzakta bölümüne gönderilen roketler doğruca mesafeler çok kısa bir ışık halkası gelecek. ABD Hava Kuvvetleri bir konferansta bunu nasıl yapacaklarını paylaştı. Bilhassa uzaktan bölgelere yapılacak operasyonlar için tercih edilecek.

ABD göre yapılan bir takım açıklamalara tarafından en yeni roket sistemi öncelikli konular içerisinde yer alacak. Roket Kargo olarak isimlendirilen bu incelemeler 47,9 milyon dolarlık bütçe kullanacak.

Herhangi bir roket Dünya’yı hemen hemen 90 dakikada turlayabiliyor. Böyle bir hız eğer askeri konularda kullanılırsa ortaya heybetli bir fayda çıkabilir. Bu Nedenle 30 ila 100 ton arasındaki ağır yükler kolay bir şekilde taşınabilecek. Ama bu roketlerin kim göre üretileceği demin net yok.

SpaceX şirketi tarafından geliştirilen Starship projesi ile birlikte 100 ton yük taşıma kapasitesi sağlanabilecek. ABD Hava Kuvvetleri olasılıkla bu teknolojiyi kullanacak. Oysa çoğu kişi emekleme aşamasında olan şirketlerin tercih edileceğini söylüyor. Bu Nedenle ufak şirketlerin büyümesi de sağlanacak.

Reklam

Roketlerle askeri malzemeler taşınması hedefleniyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık