Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Sakarya’da 59 yaşındaki emekli imam üniversiteli oldu

6 gün önce
4 kez görüntülendi

Sakarya’da 59 yaşındaki emekli imam üniversiteli oldu

Beş çocuk babası Keleş, Milletlerarası Kıbrıs Üniversitesinde Adalet Iş Yüksekokulunu bitirdi ve meslek hayatına imam olarak devam etti.İmamlıktan emekli olan Keleş, hukuk fakültesi için Düşey Geçiş Sınavı’na (DGS) hazırlandı. DGS’de yeterli puanı alamayan Keleş, aynı zamanda bu sene yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdi. Keleş, YKS’de aldığı puanla ASBÜ İslami İlimler Fakültesi İlahiyat Bölümünü kazandı. Ankara’ya tescil yapmaya gelen Keleş, 59 yaşında üniversiteli olduğu için sevinç yaşadığını söyledi. Çocuklarından ikisinin üniversite mezunu olduğunu, diğer ikisinin ise üniversite okuma aşamasında olduğunu gösteren Keleş, “Çocuklarımla beraber üniversite okuyacağım inşallah.” dedi.

Bir ilke imza atıldı! Babaanne torunuyla aynı tekvando turnuvasında yer aldıBir prensip imza atıldı! Babaanne torunuyla benzer tekvando turnuvasında yer aldı

ÖĞRENMEK İSTEYEN MUTLAKA BAŞARIR

Murat Keleş, yaşıtlarının üniversite sınavına girmeleri için kararlı olmaları gerektiğini, öğrenmek isteyenlerin mutlaka başaracaklarını dile getirdi. ASBÜ Tanıdık Olmayan Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Demiröz ise üniversitenin önündeki trafik ışıklarında karşılaştığı baba ile oğula yardımcı olmak için yanlarına gittiğini ve baba Murat Keleş’in oğlunun kaydını yapmaya geldiğini sandığını aktardı.Demiröz, oğul Yıldırım Keleş’e şaka aracılığıyla “Hayırdır babanı kaydettirmeye mi geldin?” diye sorduğunu ve “Evet.” yanıtını aldığını söyledi. Karşılaştığı durumun doğaüstü olduğunu bildiren Demiröz, “59 yaşındaki Murat Bey’in böyle bir yola girmesi, üniversitemizi kazanması ve oğluyla birlikte üniversitemize tescil yapmaya gelmesi bizleri çok mutlu etti.” diye konuştu.

KAYNAK: AA
Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık