Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Samsung Neo QLED 8K TV’ler teknolojik özellikleriyle dikkati çekiyor

5 gün önce
3 kez görüntülendi

Samsung Neo QLED 8K TV’ler teknolojik özellikleriyle dikkati çekiyor

Şirketten yapılan açıklamaya kadar, Samsung Electronics, Neo QLED 8K TV’ler ile büyük ekranda üstteki seviye görüntü ve ses kalitesi ile izleme deneyimi yaşamak isteyenlerin gereklilik duyacakları birçok yenilikçi teknoloji sunuyor.

Sahip oldukları inovatif teknolojilerle fiyatlarının karşılığını veren bu TV’lerde kullanılan Quantum Matris Teknolojisi Pro sayesinde etraf, okumuş bir konser veya tiyatro salonu görüntüsüne ve hissine sahip oluyor.

TV’ler reformcu Quantum Mini LED’ler tamamen de derin siyah performansını artırıp ayrıntıları ortaya çıkararak gösterme parlamasında büyük oranda azalma sağlıyor. Daha gelişmiş görsel teferruatlar sunan Neo Quantum İşlemci 8K da gelişmiş bir suni zeka ile 8K Gösterme Yükseltme teknolojisi ile dikkati çekiyor. Bu teknoloji tamamen işlemci, kaynaktan gelen bakış kalitesi nasıl olursa olsun 8K seviyesinde daha detaylı bir çözünürlük üretebiliyor.

1 milyar alıngan renk tonunu destekleyen Neo QLED, görüntülerdeki en parlak sahnelerin bile yüzde 100 renk hacmiyle izlenmesini sağlıyor. Siyah ve parlaklık performansı baştan sona bilhassa ayrıca aydınlık keza de karanlık bölgelerin bulunduğu sahnelerde, görüntüdeki tüm teferruatlar net olarak ortaya çıkıyor.

HAREKETLERİ TAKİP EDEN DİNAMİK SES

Laf konusu TV’lerde yer alan Nesne Takip Sistemli Ses Pro (OTS Pro) teknolojisi bir uçtan bir uca izleyiciler, her sahnenin sesini o sahnenin gerçekleştiği noktadan duyabiliyor, eğer sahne yer değiştiriyorsa ses de sahneyle birlikte yer değiştiriyor. Böylelikle TV’nin merkezinden ve bütün köşelerinden gelen sesin her ayrıntısı izleyeni daha içten etkiliyor.

İzleyiciler, TV’lerini nereye ve nasıl yerleştirdiklerinden bağımsız olarak da bundan böyle sesin keyfini çıkarabiliyor. Mesela, TV açıldığında oda ortamını tahlil eden özel bir teknoloji doğru ses ayarları en iyi şekilde otomatik olarak ayarlanıyor. Eğer gürültü nedeniyle TV’de söylenenleri duymak zorlaşırsa ekrandaki sesler artırılarak net ve zahmetsizce duyulan konuşma seslerine dönüştürülüyor. Neo QLED 8K TV’ler, bütün bu ayarları izleyicinin bir şey yapmasına gerek kalmadan otomatik olarak yapıyor.

Laf konusu TV’lerin sonsuz tasarımı da şimdiye kadarki en ince profili sunuyor. Kenarları olmasına rağmen siyah kenarları ortadan kaldıran “ölümsüz ekran”, kullanıcıların izleme deneyiminde gerçekçiliği yeni bir seviyeye taşımasının yanı sıra iç mekanlara ayrıntılarıyla ince ve modern bir görünüm katıyor. Kablo dağınıklılığının da önüne geçen tasarıma sahip bu TV’ler özel askı aparatı doğruca duvara çıkıntısız bir şekilde yerleştirilebiliyor.

OFİS ORTAMI EVE TAŞINIYOR

Neo QLED, büro bilgisayarını otomatik olarak tanıyarak büro belgelerine süratli ve kuytu bir şekilde erişme ve üzerlerinde çalışma imkanı da sunuyor. Kullanıcıların TV üzerinden iş arkadaşlarıyla birlikte Microsoft 365 belgelerinin üstünde deha çalışması muhtemel oluyor. Dahili Google Duo tamamen de iletişim kurmak için yalnızca e-posta, mesaj veya diğer belgelere alt kalmak yerine uzak kumandadaki tuşa dokunarak anında tüm ekiple benzer anda bir görüntülü sohbet başlatılabiliyor. Böylece kullanıcılar, ofise gitmeden bir ofis toplantısının sunduğu bütün verimlilikten faydalanabiliyor.

Söz konusu TV’ler sadece film ya da dizi izlemek için yok, oyun oynamak için de çok iyi bir alternatif olarak dikkati çekiyor. Daha artı izleme alanı sağlayan daha büyük ve geniş TV ekranları, oyunculara en iyi oyun deneyimini sunuyor.

Oyunların optimize edilmeye gerek duyulmadan oynanmasını sağlayan Neo QLED 8K TV’ler, hareketli sahnelerde sıra dışı bir netlik de sağlıyor.

KAYNAK: AA
Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık