Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

Selimiye İmam Konuşmacı Ortaokulunda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Dün
1 kez görüntülendi

Selimiye İmam Konuşmacı Ortaokulunda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

İl Ulusal Eğitim Müdürü Önder Arpacı, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, öğrencilerle 1,5 takvim aranın ardındaki bir etkinlikle buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Selimiye İmam Hatip Ortaokulunun, Edirne’nin en güzide ve en başarılı okullarından olduğunu bildiren Arpacı, “Okulumuz, yapmış olduğu çalışmalarla başarılı işlere imza atmakta, bizleri de gururlandırmaktadır.” dedi.

Arpacı, Türklerin bilim tarihine damga vuran bir medeniyetin torunları olduğunu ifade etti.

Tarihte Türk bilim insanlarının önemli buluşlara imza attığını bildiren Arpacı, şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın aralıksız söylediği ‘düşün, tasarla, uygula’ fikrinden hareketle artık çocuklarımız bilim alanında da başarılı olmaktadırlar. Robotik kodlamayla, yazılımlarla, yapay zekayla inşallah bilim insanlarımızın yolundan gideceksiniz. İnşallah bundan daha sonra yapacağınız çalışmalarda da hem Edirne’mizi ayrıca de enerjik Türkiye’mizi en iyi şekilde sizler temsil edeceksiniz.”

Mektep Müdürü Fatih Ot da Selimiye İmam Hatip Ortaokulunun 600 öğrencisi ve 55 öğretmeniyle Edirne’de hoş çalışmalara imza attığını belirtti.

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın da bu hoş çalışmalardan biri olduğunu ifade eden Ot, “İnşallah bu fuarımız öğrencilerimizin gelişimine, ilim irfan ve hikmet yolunda yeni ilhamlar kazanmasına ve yeni projelere başlatmak için heveslenmelerine vesile olur.” dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin peşinde, arasında “Ben senin yaşındayken”, “Chladni desenleri”, “Poliüretan ile topraksız tarım”, “Bisikletimi sürüyorum, enerjimi üretiyorum”, “The magic sandbox” gibi çalışmaların de yer aldığı projelerin bulunduğu alan gezildi.

Açılışa AK Parti İl Başkanı Belgin İba, İl Müftüsü Alettin Bozkurt, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk, Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Rasim Eşsiz, öğretmenler ve veliler katıldı.

KAYNAK: AA
Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık