Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

Şifresi unutulan eski Instagram hesabı nasıl kapatılır?

5 gün önce
6 kez görüntülendi

Şifresi unutulan eski Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Şifresini unutan ve hesabına erişim sağlayamayan kişilerin Instagram hesabının nasıl kapatılacağına dair bilgiler merak ediliyor. Son zamanların en popüler sosyal ağ ağlarından biri olan Instagram üzerinde kullanıcıların en sık yaşadığı sorunlardan biri de hesabın şifresini unutmaktır. Unutulan instagram şifresi ile hesap kapatmak birazcık uğraştırıcı bir işlemdir. Üç seçenek ile yapılabilmektedir. İlk olarak başvuru formu veya web üzerinden “antre yapmak için destek al” seçeneğine tıklayarak yeni parola oluşturup daha sonra hesap kapatma işlemini yapmaktır. Bir öteki yöntem ise instagram hesabınızı kaybettiğinize dair bilgilendirme yapmaktır. İşte an be an teferruat..

ŞİFRESİ UNUTULAN ESKİ INSTAGRAM HESABI NASIL KAPATILIR?

Yeni bir hesap açarak ya da Instagram Yardım Merkezi yolu ile yapılmaktadır. Açılan yeni hesaptan şifresini unutmuş olduğunuz hesabınızı eski hesabınız olduğunu belirterek şikâyet ederek hesap kapatma sağlanabilmektedir. veya Instagram Destek Merkezi yolu ile taklit hesabı şikâyet et başlığı altında şikâyet oluşturup hesap kapatma sağlanabilmektedir. Lakin bu hemen sonuç alacağınız bir çözüm değildir. Instagram gerekli değerlendirmeler yaptıktan sonradan hesabınızın kapanıp kapanmamasına karar vermektedir. Şahsın kendisi üzerinden yapılmış şikayetler genelde kabul edilmektedir. Sadece azıcık süre almaktadır. Yeni açılan hesabın belirlenmiş bir zaman kullanımından daha sonra yapılan şikayetler, şifresi unutulan hesabın kapanmasında daha çabuk netice vermektedir.

60bf634bd265a226442ca8e9ŞİFRESİ UNUTULAN İNSTAGRAM HESABINA GİRİŞ GERÇEKLEŞTIRMEK

Şifresi unutulan Instagram hesabına giriş yapmak fazla basittir. Mobil tatbik veya bilgisayar ile Instagrama girilerek, “giriş gerçekleştirmek için destek al” kısmına tıklayarak yeni şifre oluşturulmaktadır. E-posta adresine gönderilen şifre onarım linki ile mevcut Instagram hesabının şifresi tazelenmiş olmaktadır.

INSTAGRAM ŞİFRESİ UNUTULUNCA NE YAPILMALI?

Bu durumda öyle fazla kullanıcı paniğe kapılıp ne yapacağını bilememektedir. Bu durumda çözüm yöntemleri SMS ile onarım, sıfırlama maili gönderme ya da şifresi unutulmuş hesabı kapatma oluyor. İnstagram şifrenizi unutmanız durumunda yapabileceğiniz bazı işlemler;

MAİL İLE ŞİFRE SIFIRLAMAK

Bu işlem için https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Ardından gelen sayfaya kullanıcı adınızı ya da mail adresinizi yazarak devam edebilirsiniz.

INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM E POSTA MAİL İLE ŞİFRE SIFIRLAMA

Bu işlemin ardından mail adresinizi yoklama etmeniz gerekmektedir. Instagram şifrenizi unuttuğunuz hakkında bir posta gelecek olup parola sıfırlama linki yer almaktadır. O linke tıkladığınız an sizi yeni parola oluşturma ekranına yönlendirecektir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık