Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Son dakika! Çataklı’dan Özdağ’a “silah ruhsatı” yanıtı: Şu Anda doktorunuza başvurun!

10 dakika önce
1 kez görüntülendi

Son dakika! Çataklı’dan Özdağ’a “silah ruhsatı” yanıtı: Şu Anda doktorunuza başvurun!

Son dakika haberi: Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün akşam katıldığı bir televizyon programında tabanca ruhsatı başvurusunda bulunduğunu ancak verilmediğini bahis etti. 

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Özdağ’ın iddiası sonrası sosyal medyadan tanımlama yaptı. “En iyi ihtimalle amnezi sorunu yaşıyor olabilir, biz hatırlatalım” ifadesini kullanan Çataklı şu açıklamayı yaptı: 

SÜRESİZ SİLAH RUHSATLARI HALEN GEÇERLİ

Yusufeli Asl. Cez. Mah. 2012/57 Esas ve 2013/5 sayılı Kararı ile resmi belgenin düzenlemesinde yalan beyanda bulunmak suçundan dolayı adli para cezasına çarptırılmış, cezası 15.01.2013 tarihinde kesinleşmiş olmasına rağmen bu 2 tabanca ruhsatı belirsiz düzenlendiği için iptal edilmemiştir ve halen geçerlidir.

Hem; 2019 yılında 6136 sayılı Kanununda memnu hakların iadesi alanlara silah ruhsatı verilmesi imkanı tanıyan düzenleme sonrası başvurusu üstüne 30.12.2020 ve 27.07.2021 tarihlerinde 2 ayrı silaha daha ruhsat düzenlenmiştir.

4 AYRI SİLAH RUHSATI BULUNUYOR

Netice: Ümit Özdağ’ın adına düzenlenmiş 4 bambaşka tabanca ruhsatı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yakın polis korumasıyla korunmaktadır.

“ACİLEN DOKTORA BAŞVUR”

Kendisine tavsiyemiz: Derhal doktoruna başvurmasıdır!

“BU KİŞİYİ CİDDİYE ALMAYIN”

Basın mensupları ve takipçilerine önerimiz ise bu kişiyi ciddiye almamalarıdır.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık