Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Son dakika… CHP’li Öztrak’ın sözlerine AK Parti Sözcüsü Çelik’ten tepki

1 hafta önce
5 kez görüntülendi

Son dakika… CHP’li Öztrak’ın sözlerine AK Parti Sözcüsü Çelik’ten tepki

Çelik, Twitter hesabından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylediği sözlere ilişkin tanımlama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, muhtıraları kağıt parçasına çeviren, her türlü vesayeti milletin üzerinden söküp atan siyasetlere önderlik ettiğini gösteren Çelik, “Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi ölüme karşısında milletimizle beraber yürümüş bir liderdir. O gece darbecilerin en büyük hedefi Cumhurbaşkanımızdı. FETÖ ilk elden Cumhurbaşkanımızı ve ailesinin hayatını hedefe almıştı.” ifadelerini paylaştı.

Ömer Çelik, şöyle devam etti:

“Genel Başkanı 15 Temmuz gecesi darbecilerin yol vermesiyle kaçan CHP Sözcüsü, hiç yüzü kızarmadan Cumhurbaşkanımızın o gece ‘uçan sarayında konforlu şekilde semalarda dolaştığını’ söylüyor. CHP Sözcüsünün bu ifadesi bir siyasi açıklama değildir, etik dışı bir düşmanlıktır. CHP tarihi baştan başa darbelerin savunucusu olmuştur, 15 Temmuz darbe girişimi başarısız olunca da milletimizin şanlı direnişini ‘itibarsızlaştırma’ kampanyasını yürütmüştür ve halen yürütmektedir.”

“15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya çalışıyor”

Öztrak’ın, FETÖ’nün 15 Temmuz’da hedefinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu mükemmel bildiğini gösteren Çelik, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla milletimizin darbeye topyekun direndiğini bilen CHP Sözcüsü, aklı sıra 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Cumhurbaşkanımıza bu söyledikleri siyasi muhalefet değil, Yassıada zihniyetinin yansıması olan bir husumettir. Darbecilerin hedefindeki Cumhurbaşkanımıza bu şekilde iftira atılmasının başka bir manası yoktur.

Darbecilerin hedefindeki Türkiye Cumhurbaşkanı’nı bu şekilde gaye bölge sözler siyaset değildir, Türkiye Cumhurbaşkanı’na düşmanlık edenlerin tercümanlığıdır. Darbecilere söyleyecek sözü olmayanlar, milletimizin Cumhurbaşkanımız liderliğinde direnişini televizyonda seyredenler milletimizden özür dilemelidir.”

 

Sn Cumhurbaşkanımız, muhtıraları kağıt parçasına çeviren, her türlü vesayeti milletimizin üzerinden söküp atan siyasetlere önderlik etmiştir. Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi ölüme aleyhinde milletimizle beraber yürümüş bir liderdir.

— Ömer Çelik (@omerrcelik) July 16, 2021

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık