Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KKTC ziyareti öncesi manâlı açıklamalar

1 hafta önce
8 kez görüntülendi

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KKTC ziyareti öncesi manâlı açıklamalar

İşte Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar; 

Kıbrıs ziyareti

Kıbrıs Türk’ü Ada’da yarım asırdan artı bir süredir eşitlik ve yargı mücadelesi veriyor.

(KKTC) Ziyaretimiz esnasında Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’la bir araya gelecek, ulusal davamıza ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelere dair koşul değerlendirmesini yapacağız.

Kıbrıs’ta adaletli, daimi ve sürdürülebilir bir gelecek arzu eden tüm taraflara bu tarihi fırsatı değerlendirmeleri yönündeki çağrımı tekrarlıyorum.

(Kıbrıs) Bundan sonra yeni bir tartışma süreci olacaksa, bu fakat iki eşdeğer ve egemen devlet aralarında yapılabilir. Biz bir kere eşit, etken iki devletli çözümden bahsediyoruz, bundan yanayız.

 

Yunanistan’ın açıklamaları

Savunma Bakanım pek bir haber çıktı ama gerçekle alakası yok diyor. O Kadar bir yanlışın içine girmeleri onları zora sokar. Gereği neyse anında gereğini yaparız. Cenevre’deki toplantılarda Ersin Bey’in de dediği gibi eşit, etken iki devletli çözümden bahsediyoruz. 40-50 senemizi onların söyledikleri ile geçirdik, sonuç alamadık. O görev bitti, kapandı. Azınlık felsefesini de kabul etmiyoruz. O Kadar bir şey yok

AB Adalet Divanı’nın başörtüsü kararı

Özellikle Adalet Divanı, ismini değiştirmesi lüzumlu. Bunun Yargı Divanı’yla yakından uzaktan alakası değil. Bunların Adalet Divanı olduklarını ispat edebilmeleri için önce inanç özgürlüğü nedir, bunu öğrenmeleri lüzumlu.

Bu lafı gitsinler tıpkı kipa takanlar için de söylesinler. Acaba kipayı takanlar için bu cins bir şey söyleyebilirler mi?

Delta Varyantı ve gelişen vakalar

Koronavirüsle mücadelede toplu bulunduğumuz mekanlarda kesinlikle mesafeye ve maske kuralına çok fazla dikkat etmemiz gerekiyor.

Sağdan dolan yapılan propagandalara bakmadan aşılarımızı yaptırmalıyız.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık