Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sadır Caparov ile iki taraflı izah etme

5 gün önce
4 kez görüntülendi

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sadır Caparov ile iki taraflı izah etme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde;

FETÖ, Türkiye ve Kırgızistan için ulusal emniyet tehdidi oluşturuyor. Son dönemde yaşanan hadiseler FETÖ’nün kanlı, karanlık ve çirkin yüzünü bir defa daha gözler önüne sermiştir. İnşallah omuz omuza vererek bu tehdidin üstesinden beraberce geleceğiz.

Omuz omuza vererek bu tehdidin üstesinden beraberce geleceğiz. Sayın Cumhurbaşkanına Türkiye’nin Kırgız halkı ve devletine olan desteğini bir kez daha açıklama ettik. 11 Nisan’da yapılan Anayasa referandumu bir dönüm noktası oldu. Bu referandumla Kırgız halkı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tercih etti. Yeni sistemin şanslı olmasını temelli ediyorum.

Yeni imkanlarla Kırgızistan’ın yol alacağına inanıyorum. Türkiye tecrübelerini paylaşmayı, Kırgızistan’a her türlü desteği sürdürecektir. Kırgız Cumhuriyeti Tacikistan sınırında bir takım müessif olaylar meydana geldi. İki kardeş ülke aralarında yaşanan bu durum bizleri de derinden üzdü. Her iki ülkenin de soğukkanlı yaklaşımlarıyla meselenin kısa sürede yatıştırılması en büyük tesellimiz olmuştur. Bu sorunun iki komşu ülke arasında dostane yollarla çözümünü temenni ediyoruz.

Ticari ilişkilerimizi de ayrıntılı şekilde gözden geçirdik. 507 milyon dolar düzeyindeki ticaret hacmimizde salgına rağmen kayda değer bir düşüş yaşanmadı. Potansiyelimizin fazla daha yüksek olduğu aşikardır. 1 milyar dolarlık ticaret hedefinize gelmek için gayretlerinizi artıracağız.

İKİLİ ANLAŞMALAR İMZALANDI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlete ait temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gelen Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde baş başa ve heyetler arası röportaj gerçekleştirdi.

60c0df4cd265a22090380680

Görüşmelerin arkasından, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov nezaretinde ikili anlaşmalar imzalandı.

Reklam

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sadır Caparov ile iki taraflı izah etme Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık