Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Şort giyen kadına saldırıp özgür bırakılmıştı: Tepkiler üzerine yeniden gözaltında

4 ay önce
34 kez görüntülendi

Şort giyen kadına saldırıp özgür bırakılmıştı: Tepkiler üzerine yeniden gözaltında

Antalya’da üniversite öğrencisi Elif Ayla Eroğlu’nu şortla çöp atmaya çıktığı için saçlarından sürükleyerek darp eden komşusu Mahsun Tatar, bağımsızlık bırakılmasına gelen tepkilerin arkasında bugün her yerde gözaltına alındı.

İl Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 11 Mayıs sabaha karşısında Elif Işık Halkası Eroğlu’nun darp edilmesine ilişkin zanlı Mahsun Tatar’ın her tarafta gözaltına alındığı kaydedildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, “Söz konusu olayla ilgili olarak adap tanıklarının ifadelerine başvurulmuş, tartışmanın komşuluk ilişkilerinden kaynaklandığı ve M.T. ile E.Ü.E. aralarında arbede yaşandığı saptama edilmiştir. E.Ü.E’nin aldığı doktor raporunda basit tıbbi müdahaleyle giderilebilir şekilde yaralandığı belirlenmiştir” ifadesine yer vermişti.

Açıklamada, soruşturmanın bütün yönleriyle ve özenle devam ettirildiği bildirilmişti.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞMIŞTI

Antalya’da Kepez ilçesinde yaşamış üniversite öğrencisi Elif Hale Eroğlu, 11 Mayıs 2021 günü, sahurdan sonradan sokağındaki konteynere çöp dökmek için evinden dışarı çıktı. Bu sırada komşusu Mahsun Tatar, “O….. musun böyle giyiniyorsun?” diyerek sözlü saldırıda bulundu. Bunun üzerine Eroğlu, Mahsun Tatar’a “Sana mı soracağım?” diyerek tepki gösterdi. Sözlü saldırılarını devam ettiren Mahsun Tatar, Eroğlu’na saldırdı. Saçlarından tutularak yerde sürüklenen ve darbeler alan Eroğlu, çığlıklarını duyan ailesi göre kurtarıldı.

Eroğlu’nun şikâyeti üzerine gözaltına alınan Mahsun Tatar, ifadesinde kimseye saldırmadığını, karşısında tarafın saldırdığını öne sürdü ve özgürlük kaldı.

Elif Işık Halkası Eroğlu, yaşadığı dehşeti sosyal medyadan paylaşarak anlattı. Fazla sayıda sosyal medya kullanıcısı olaya tepki göstererek, Eroğlu’na yardım mesajları gönderdi.

Reklam

Şort giyen kadına saldırıp özgür bırakılmıştı: Tepkiler üzerine yeniden gözaltında Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık