Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat (sözlü sınav) sonuçları ne süre açıklanacak? MEB görüşme sonuç tarihi…

3 hafta önce
11 kez görüntülendi

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat (sözlü sınav) sonuçları ne süre açıklanacak? MEB görüşme sonuç tarihi…

Binlerce öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen KPSS sonrası elde edilen puanlar ortaya çıkmış ve atama yapılacak alanlarda belirtilen bir sayıda öğretmen mülakatlara çağrılmıştı. Mülakat sürecinin de tamamlanmasının ardındaki gözler MEB’in sözlü imtihan sonucu açıklamasına çevrildi. İşte sonuçların duyurulacağı o tarih ve adayların sonuçlara itiraz edebilecekleri dönem…

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE VAKIT AÇIKLANACAK?

Ödev takviminde yer alan bilgilere kadar sözlü imtihan sonuçlarının ilanı 8 Temmuz’da yapılacak. Sonuçların bildiri edilmesinin ardından da 12-16 Temmuz tarihleri arasında görüşme sonuçlarına itiraz edilebilecek. İtirazların sonuçları ise 2 Ağustos’ta belirtilen olacak.

Tüm sıralamalar belirlendikten daha sonra 1-6 Eylül tarihleri aralarında ödev tercihleri alınacak. Tayin tercihlerinin sonuçları ise 8 Eylül’de kayıtlı olacak. Adaylar yeterli puanlara sahipse 8 Eylül itibariyle atama alacakları okulları öğrenmiş olacaklar.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi görüşme sonuçlarının e-devlet üzerinden erişime açılması bekleniyor. Sonuçlar yeniden bu adresten açıklanırsa ilgili temas üzerinden öğrenilebilecek.

E DEVLET MÜLAKAT SONUÇLARI SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

 

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık