Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Starlink uydusu yüzünden ceza aldı

2 hafta önce
11 kez görüntülendi

Starlink uydusu yüzünden ceza aldı

Elon Musk göre yakından peşine düşüp takip edilen Starlink projesi birçok aşamayı geçti. İlk etapta Falcon roketleri ile birlikte birçok Starlink uydusu uzaya gönderildi. Dünyanın çevresinden sinyal gönderecek olan bu uydular bu nedenle internet hizmetini dünyanın tamamına yayacak. Şimdiye dek bu proje oldukça başarılı bir şekilde yürütüldü.

Dünyanın en garip projelerinden bir tanesine olan Starlink birçok yerde kullanılabiliyor. Evin çatısı ya da odanızın derhal kenarı. Kısacası aklınıza gelebilecek tekrar bu uydulardan internet olmak mümkün. Görünen o ancak bir şoför bunu yanlış anladı ve otomobilin ön tarafına Starlink uydusu yerleştirdi.

Kaliforniya’da bir sürücü polis ekibi göre durduruldu. Durdurulma nedeni bayağı bir trafik problemi değildi. Bu adam Starlink alıcısını otomobilinin ön tarafına yerleştirmişti. Bu şart trafik polislerinin dikkatini çekti. Otoyolda ödev yapan polisler bir aracın kaputunda herif olduğunu gördüler ve arabulucu durdurdular.

Alışılagelmiş şartlarda araçlarda bu tür uyduların olmaması gerektiği ile ilgili bir yasa bulunmuyor. Trafik polislerinin burada başlıca önem gösterdiği manzara açısını engellemesi. Sürücüye bu alıcının görüş açısını etkileyip etkilemediği soruldu. Verdiği yanıt ceza almasına niçin oldu. “Sadece sağa dönerken görüşümü engelliyor” cevabını veren şoför trafik cezası yedi.

Starlink internet alıcıları özellikle hareket halindeyken niyetlenmek zorunda olanlara büyük olanak sunuyor. Musk tarafından yapılan açıklamalarda, otomobiller için bu alıcıların uygun olmadığı ifade edildi. Daha çok hava araçlarında ve büyük tırlarda kullanıma yerinde. 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık