Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Sürücü Belgesi sınav sonuçları 2021 MEB e sınav netice sorgulama sayfasında

2 hafta önce
6 kez görüntülendi

Sürücü Belgesi sınav sonuçları 2021 MEB e sınav netice sorgulama sayfasında

Belirli aralıklarla gerçekleştirilen sürücü belgesi sınavları bundan böyle genellikle e imtihan olarak yapılıyor. Adaylar kendilerine belirli merkezlere giderek adlarına oturum açılmış olan bilgisayara geçiyor. Burada kimlik kontrolleri yapıldıktan sonra kişiler bilgisayar üzerinden şıkları işaretliyorlar.

Sınavda tamamlandıktan sonra bilgisayar üzerinden “sınavı bitir” diyen kişinin sınavı sona ermiş oluyor. Dileyen aday sınavın hemencecik sonrasında e-sınav olduğu için sonuçları sorgulayabiliyor. Peki, sorgulama hangi adresten yapılıyor?

EHLİYET SINAV SONUÇLARI 2021 MEB E SINAV SONUÇ SORGULAMA SAYFASINDA

Milli Eğitim Bakanlığı göre gerçekleştirilen sürücü belgesi sınavlarının sonuçları e imtihan sonuç sorgulama sayfası olan “esinav.meb.gov.tr” adresinden duyuru ediliyor.

Sınava katılan aday TC kimlik numarasını ve emniyet kodunu yazdıktan sonradan sonuç bilgisine ulaşabiliyor. 70 ve üzeri bölge adaylar başarılı olarak kabul ediliyor. Yani 50 soru içerisinden 35 tanesini içten yapanlar sınavı geçmiş oluyorlar. 35 doğrunun aşağı olanlar ise bir kez daha sınava girmek durumunda kalıyorlar.

SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

Reklam

Sürücü Belgesi sınav sonuçları 2021 MEB e sınav netice sorgulama sayfasında Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık