Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Tamir görebilen ve baştan satılan telefonlar arttı

1 hafta önce
7 kez görüntülendi

Tamir görebilen ve baştan satılan telefonlar arttı

Bütün dünyada zeki telefon pazarı artan bir şekilde büyüyor. İlk etapta Çin bu pazarın en büyük aktörü konumundaydı. Hem ayrıca üretici ayrıca de tüketici anlamında büyük bir potansiyele sahip. Ama Hindistan ile birlikte diğer bazı Güneydoğu Asya ülkeleri ön plana çıktı. Acilen ise bu pazarlar başta edinmek üzere dünyanın tamamında yeni bir trend ortaya çıktı

Akıllı telefon şirketleri bozulmuş cihazları yenileyip daha ucuza satıyor. Böylece üreticilerin eline ulaşan bozuk cihazlar iyice tamir edilip bitmiş piyasaya sunuluyor. Bu koşul Asya ülkelerinin ekonomisine fazla önemli bir katkıda bulunuyor.

Ortaya meydana çıkan son detaylara tarafından cep telefonlarının tamir edilip tekrar satılma oranları gitgide artarak büyüyor. 2020 yılı bu noktada kayda değer bir uzaklık alınmasını sağladı. 2019 yılı ile kıyaslandığında 2020 yılında cep telefonu tamir edip satma hizmetlerinde büyük bir çoğalma var.

Birçok tahlilci bu tür hizmetlerin daha fazla yükselme göstermesini bekliyor. Yapılan değerlendirmelerde ABD, Avrupa, Hindistan ve Afrika gibi çoğu bölgede bu tür hizmetlerin ön plana çıktığı görülüyor. Cep telefonu tamir edip her yerde satışa sunan üreticiler sektörün 2019 yılına tarafından yüzde 4 büyüdüğünü ve bu büyümenin devam edeceğini söylüyor.

Özellikle Türkiye gibi zeki telefonların fiyatı yüksek olduğu ülkelerde bu tür hizmetler daha fazla bedel görüyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık