Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

TCL ülkemizde seri üretimine geçiyor

4 ay önce
25 kez görüntülendi

TCL ülkemizde seri üretimine geçiyor

Ülkemizde her geçen gün teknoloji devleri birer birer fabrikalarını açıyor. Bunlardan biri de son olarak TCL şirketi oldu. Az Önce küresel pazarda yeni yeni varlığını gösteren işyeri ülkemizde fabrika kurarak Avrupa pazarına daha basit ulaşmayı hedefliyor. Türkiye’de kurulacak fabrika ve dışarı ithal edilecek ürünlerde rahatlık sağlanması bunun nedenlerinden biri. Asya pazarında gitgide üretimin pahalılaşması sebebiyle ayrı pazarlar arayan ve kendine iki taraflı arıyan işyeri bunu Türkiye’de Arçelik ile sağladı. TCL, satışlarını çoğaltmak amacıyla Beko ve Grundig’in sahibi çok uluslu bir Türk beyaz eşya üreticisi olan Arçelik ile iki taraflı çalışarak ürünlerini montajlayan bir fabrika kurdu.

Fabrikanın acilen yıllık 450.000 adet imal kapasitesine sahip olduğu bildiriliyor. Fakat bu sayının gelecek sene iki katına çıkması bekleniyor. derhal fabrika yalnızca Sanki Knocked Down (SKD) kitlerine dayalı üniteler üretiyor, fakat imal hattı olgunluğa ulaştığında Çin’den Iyice Knocked Down (CKD) kitlerini ithal etmeyi planlıyor.

TCL, geçen yıl TCL10 serisinden başlayarak kendi markalı zeki telefonlarını satmaya başladı. Avrupa ve Kuzey Amerika’da satışa sunulan TCL 20 serisi ile bu yıl yeni modeller ekledi . Bu iki pazar başarısı için önemlidir, böylece neden Avrupa’da-ülkemizde fabrika açması fazla mantıklı bir girişim olarak değerlendirilebilir.

Reklam

TCL ülkemizde seri üretimine geçiyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık