Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

TEKNOFEST Robotaksi Binek Otonom Yarışması başladı

6 gün önce
2 kez görüntülendi

TEKNOFEST Robotaksi Binek Otonom Yarışması başladı

TÜBİTAK’tan yapılan açıklamaya kadar, katılımcıları otonom araç teknolojileri alanında eşsiz tasarım, algoritma ve raporlama hususlarında yetkinlik kazanmaya cesaretlendirmek nedeniyle düzenlenen Bilişim Vadisi’ndeki müsabaka “Özgün Araç” ve “Hazır Vasıta” olmak üzere iki kategoriden oluşuyor.

Eşsiz Araç kategorisinde takımlardan A’dan Z’ye bütün araç üretimini ve yazılımını yapmaları beklenirken Hazırlanmış Araç kategorisinde TEKNOFEST tarafından sağlanan otonom araç platformlarında yazılımlarını çalıştırmaları isteniyor.

ASELSAN'dan gençler için TEKNOFEST'te Tekno MaceraASELSAN’dan gençler için TEKNOFEST’te Tekno Macera

Roketsan, TEKNOFEST’te Hayallerinin Peşinden Koşan Gençlerin YanındaRoketsan, TEKNOFEST’te Hayallerinin Peşinden Koşan Gençlerin Yanında

Lise, ön lisans, lisans, lisansüstü eğitim gören öğrencilerin ve mezunların bireysel veya ekip halinde katılabildiği yarışmada finalistlerden her iki kategoride de geçerli olan hakiki pist ortamında otonom olarak değişik görevleri yapmaları bekleniyor. Otonom sürüş algoritmalarının geliştirilmesi hedefiyle düzenlenen yarışma kapsamında takımlar, Ön Tasarım Raporu (ÖTR), Ön Tasarım Sunumu, Kritik Tasarım Raporu (KTR) ve Vasıta Deneme Videosu olmak üzere 4 aşamada değerlendiriliyor.

Özgün Araç kategorisinde birincilik ödülü 75 bin lira, ikincilik ödülü 50 bin lira, üçüncülük ödülü 35 bin lira olacak. Hazırlanmış Araç kategorisinde ise birinci olan takım 40 bin lira, ikinci 30 bin lira ve üçüncü de 20 bin liralık ödülün sahibi olacak.

Benzersiz Araç kategorisinde 84, Hazırlanmış Vasıta kategorisinde ise 70 elde etmek üzere toplamda 154 ekip başvurusunun olduğu yarışmada Eşsiz Araç kategorisinde 24, Hazır Vasıta kategorisinde 7 vasıta yarış alanına gelmeye adalet kazandı.

Bugün başlayan ve 17 Eylül’e değin sürecek yarışmada dereceye giren takımlar TEKNOFEST 2021’de ödüllerini alacak.

KAYNAK: AA
Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık