Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Tesla 201.250 vasıta üretti

2 hafta önce
10 kez görüntülendi

Tesla 201.250 vasıta üretti

Tesla’nın ikinci çeyrek boyunca ürettiği bütün arabaların büyük çoğunluğu Model 3 ve Model Y araçlarıydı. Bunun da ötesinde Tesla, Model S ve Model X vasıta da üretti. Ama şirket, müşterilere henüz yeni ulaşmaya başlayan üst düzey Plaid varyantı olan Model S sedanlarının sayısını açıklamadı.

Geçen ayın başlarında Tesla, bitmiş tasarlanan Model S için yeni bir güç aktarma organı, daha pozitif beygir gücü, yeni bir yatay dokunmatik ekran ve direksiyon simidi ile daha pozitif menzil taşıyan bir etkinlik düzenledi.

İkinci çeyrek teslimat rakamları, Tesla’nın takriben 185.000 vasıta teslim ettiği önceki çeyreğin rekorunu aştı. Tesla, Teksas ve Almanya’da yeni fabrikalar inşa etmek de dahil elde etmek üzere imal kapasitesini artırıyor ve CEO Elon Musk‘ın 2020’de 500.000 araba teslim etme hedefini neredeyse ipin ucuyla kaçırdı.

Şirket teslimatları bölgelere tarafından yapmıyor, böylece şirketin Çin’deki müşterilere kaç araç gönderdiğini bilmiyoruz. Araba endüstrisinin geri kalanı gibi, Tesla da yarı iletken kıtlığı da dahil elde etmek üzere parça sıkıntısı ile çaba etti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık