Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Tesla’yı solladı! En uzun menzilli elektrikli araba oldu

1 ay önce
22 kez görüntülendi

Tesla’yı solladı! En uzun menzilli elektrikli araba oldu
Amerika Birleşmiş Devletleri Çevre Koruma Kurumu (EPA), elektrikli araba üreticisi Lucid Motors göre geliştirilen Lucid Air’in en uzun menzilli elektrikli otomobil olarak tescillendiğini açıkladı.

Amerika Birleşmiş Devletleri California merkezli elektrikli otomobil üreticisi Lucid, geliştirdiği Air Dream modeliyle en uzun menzilli elektrikli otomobil oldu.

ABD Çevre Koruma Kurumu (EPA) tarafından tescillenen otomobilin 19 inç tekerlekli modelinin bütün yük olduğunda 836 kilometre menzil kat edebildiği aktarıldı.

Kurum tarafından en uzun menzilli elektrikli otomobil olarak duyuru edilen Lucid Air Dream dört çekişli model, en yakın rakibi Tesla Model S Long Range’i 190 kilometre geride bıraktı.

Tesla’da çalışırken Model S’nin geliştirilmesine öncülük eden ve daha sonra kurduğu Lucid Air ile birlikte menzil, lüks, hızlanma ve fiyat açısından Elon Musk’ın şirketini geride bırakacağını söyleyen şirket CEO’su ve CTO’su Peter Rawlinson da haklı çıktı.

ABD Çevre Koruma Kurumu hem Lucid‘in diğer modellerini de derecelendirdi. EPA, 21 inç jantlık Dream Edition modelinin 774 kilometre, Dream Edition Performance modelinin ise 19 jant lastiklerle 758, 21 jant ile ise 725 kilometre olduğunu aktardı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık