Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

Thodex’in sahibi Özer, elini kolunu sallayarak yurt dışına kaçmış

4 ay önce
29 kez görüntülendi

Thodex’in sahibi Özer, elini kolunu sallayarak yurt dışına kaçmış

Kripto para borsası Thodex soruşturması kapsamında kırmızı bültenle aranan şirketin kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in, İstanbul Havaalanı’ndan yurt dışına kaçışına ilişkin yeni data, resim ve görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülerinde, Özer’in, 20 Nisan Salı günü 17.15 sıralarında 34 DFC 567 plakalı siyah renkli araba ile havalimanına geldiği ve 3 numaralı kapı karşısında bulunan otopark girişinde aracını valeye teslim ederek arka koltuktaki sırt çantasını aldığı görülüyor.

Özer’in sonra yürüye yürüye 3 numaralı kapıya geldiği, 17.21’de terminale giriş yaptığı, saat 17.46’da ise M-18 numaralı bilet kontuarında check-in işlemini yaparak ayrıldığı anlar görüntülere yansıyor.

Güvenlik kamerası kayıtlarında, dış hatlar gidiş terminalinde saat 17.57’de 32 numaralı pasaport kontuarından çıkış işlemlerini yaptıran Faruk Fatih Özer’in, arındırılmış alanda bir zaman dolaştıktan sonradan 19.25 sıralarında C-4 uçuş kapısından operasyon yaparak Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gidecek olan uçağa bindiği anlar yer alıyor.

Kayıtlarda, Özer’in havalimanı içerisinde bulunduğu süre her tarafında herhangi bir kişiyle temasının olmadığı ama sakin görüntüsüyle, çıkışını sıradan bir gezi gibi göstermeye çalıştığı da dikkati çekiyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı kadar kullanıcıların Thodex adlı kripto para borsasındaki hesaplarına erişemediği ve şirket sahibinin yurt dışına kaçtığı yönündeki ihbar üstüne 22 Nisan’da resen soruşturma başlatılmıştı.

Bu kapsamda şirket sahibi şüpheli Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan’da yurt dışına çıktığı devlete ait evrak ve kayıtlarla doğrulanırken, şirketin resmi adreslerinde herhangi bir etkinlik olmadığı belirlenmişti. Hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Özer’in de arasında bulunduğu 82 şüpheli hakkında nezaret kararı verilmişti.

Siber Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ekiplerince, İstanbul merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonda 81 belirsiz yakalanmış, şüphelilerden Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer’in de arasında bulunduğu 6’sı tutuklanmıştı. Keza, şüphelilerden 38’i adli denetim şartıyla, 37’si ise tutuksuz yargılanmak üzere bağımsızlık bırakılmıştı.

Interpol göre 23 Nisan’da hakkında kırmızı bülten çıkarılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in yakalanması için incelemeler devam ediyor.

Reklam

Thodex’in sahibi Özer, elini kolunu sallayarak yurt dışına kaçmış Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık