Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Tokyo Olimpiyatları seyircisiz olarak düzenlenecek

5 gün önce
7 kez görüntülendi

Tokyo Olimpiyatları seyircisiz olarak düzenlenecek

Bakan Marukawa söz konusu kararı, turnuvanın düzenleyici tarafları Organizasyon Komitesi, Tokyo Valiliği, Japonya hükümeti ile Uluslararası Olimpiyat Komitesini (IOC) buluşturan görüşme sonrası duyurdu.

Marukawa, yükselme trendi gösteren Kovid-19 vakaları aleyhinde Tokyo Oyunlarına yurt içinde seyirci kabul edilmeyeceğini açıkladı.

Komite olimpiyatlara yurtdışı seyirci kabul edilmeyeceğini 20 Mart’ta duyurmuştu.

Toplantının basına açık kısmında konuşan IOC Başkanı Bach, turnuvanın güvenli şekilde düzenlenmesi için Japon makamlarıyla tam dayanışma halinde olduklarını söyledi.

Bach, “İlk ertelendiği günden bu yana bu sorumluluğu gösterdik. Bugün de göstereceğiz, turnuvaya dünyanın birçok ülkesinden katılacak sporcuların güvenliğini ilgilendiren her türlü karara takviye veriyoruz.” dedi.

Karara kadar, Kovid-19 salgınının dünya genelindeki durumu ve Japonya’daki hükümetin salgınla mücadele zarfında 12 Temmuz’dan 22 Ağustos’a değin OHAL tatbik kararının göz önünde bulundurulduğuna dikkati çekildi.

Organizasyon Komitesi Başkanı Haşimoto Seiko ise “seyircilere karşın oldukça şiddet bir karar aldıklarının farkında olduklarını” söyledi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık