Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Tosuncuk teslim oldu abisi böyle yakalandı… Uruguay’daki takipten çok özel görüntüler!

1 hafta önce
6 kez görüntülendi

Tosuncuk teslim oldu abisi böyle yakalandı… Uruguay’daki takipten çok özel görüntüler!

Polis, ülke ülke dolaşıp yıllarca iz sürdü. Çiftlikbank vurgununun kilit ismi Mehmet Okumuş ve ağabeyi Fatih Aydınlatılmış için çemberi daralttı. O yüzden biri teslim oldu. Diğeri de Uruguay’da böyle yakalandı.

Mehmet Aydın nam-ı diğer Tosuncuk. Kurduğu Çiftlikbank sistemiyle 132 bin 222 kişiden takriben 1 milyar 139 milyon lira topladı. Peşinde da abisi fatih aydın ile birlikte 2018 yılında kayıplara karıştı. Kaçakçılık Daire Başkanlığı’na ast polisler de vurguncu abi kardeşi yakalamak için harekete geçti. Ve İçişleri Bakanlığı’nın izni ile özel ekip kuruldu.

URUGUAY’DA YAKIN TAKİP

Özel ekibin birincil rotası Uruguay’dı. Çünkü Tosuncuk Mehmet Açık Fikirli, o dönemki karısı Sıla Kültürlü ve abisi ile birlikte kısa süre önce Uruguay’a gidip meslek görüşmeleri yapmıştı. Üç takvim o peşine düşüp takip, yakın zamanda son buldu. Çünkü kendisi için çemberin daraldığını anlayan Mehmet Aydınlatılmış, yakalanmadan önce teslim olmaya karar verdi. Hatta abisi Fatih Açık Fikirli’ın da teslim olmasını istedi. Fakat abisi o teklifi kabul etmedi. O yüzden de Mehmet okumuş tek başına Brezilya’daki Türk Konsolosluğu’na teslim oldu, Türkiye’ye getirildi ve cezaevine kondu.

KAÇAKÇILIK DAİRE BAŞKANLIĞI, URUGUAY POLİSİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPTI

Lakin Kaçakçılık Daire Başkanlığı polislerinin avı bitmedi. Sırada kırmızı bültenle aranan Fatih Okumuş’ın yakalanması vardı. Çünkü Türk polisi uzun zamandır Uruguaylı meslektaşlarına Fatih Açık Fikirli’ı peşine düşüp takip ettiriyordu. Hatta o takipler de polis Fatih Okumuş’ı görüntülüyordu.

Uruguay polisinin çektiği görüntülerden biri buydu. Araç içinden çekilen görüntü de Fatih Okumuş’ın evi görünüyordu. Bir başka karede ise Fatih Aydınlatılmış Uruguaylı kız arkadaşından olan iki çocuğu ile kaydedildi. Bu görüntüden kısa vakit sonra da Türk polisinin ricası üzerine evinin yakınında gözaltına alındı.

FATİH AYDIN’I SAHTE KİMLİK DE KURTARAMADI

Fatih Aydınlatılmış yakalandığı sırada Uruguay polisine abisinin vaktinde teslim olması için gönderdiği Brezilya kimliğini gösterdi. Fakat o kimlik de sahte çıktı.

Polis kadar sorguya alınan Fatih Aydın, Uruguay’da iki çocuğunun olduğunu Çiftlikbank vurgununu iyice kardeşi Mehmet Açık Fikirli’ın organize ettiğini kendisinin bir suçu bulunmadığını bahis etti. Türkiye’ye iade edilmek istemediği söyledi ve duruşma göre tutuklanarak cezaevine konuldu.

Türk elçilik görevlileri Uruguay Yargı Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı yetkilileri ile röportaj yaptı. Ve firari Fatih Aydınlatılmış’ın iadesi için istenilen dosya teslim edildi. Şu Anda gözler bir ay daha sonra iade mahkemesinin vereceği kararda.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık